Бранець Кремля, режисер Олег Сенцов найближчим часом може повернутися додому – принаймні, українська сторона робить для його якнайшвидшого звільнення все можливе.

Шанс на звільнення Сенцова

Таку позицію в коментарі Рoliteka висловив політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко у відповідь на звернення матерів політв’язнів Сенцова і Кольченка до президента України Петра Порошенка. Жінки вимагали посприяти звільненню синів на дипломатичному рівні.

"Переговори з приводу взаємних візитів українського і російського омбудсменів почалися ще близько місяця тому. У цьому питанні були свої проблеми, про які ми мало що знаємо. Зверніть увагу на те, що домовленість про взаємні візити омбудсменів з’явилася тільки після дзвінка президента України Путіну. Цей дзвінок був зроблений за ініціативи української сторони. Після цього проблема була розблокована. До цього, на жаль, українських представників до Сенцова не допускали. Тільки після прямого звернення Порошенко до Путіна, питання зрушилося з мертвої точки", - пояснив політолог.

Наслідки голодування

Фесенко вважає, що на ситуацію також суттєво впливає міжнародний тиск, який сам по собі не виник – поштовхом для цього стало, безсумнівно, оголошення режисером безстрокового голодування. Саме після цього почалися звернення до Порошенка, МЗС, а також лідерів "Великої сімки", яким Сенцов направив офіційного листа.

Популярні новини зараз

Серіал "Ти", який обігнав "Гру в кальмара", продовжує набирати популярність: чим підкорив Ден Хамфрі з "Пліткарки"

Роман Свічкаренко пішов від "Холостячки" Злати Огнєвіч через дружину: "У мене всередині почуття"

Українцям у "червоній зоні" дадуть вдвічі більше води та електроенергії

Злата Огнєвіч поскаржилася на хейт після "стриптизу" на "Холостячці": "Закомплексовані..."

Показати ще

"Питання про Сенцова та інших політв’язнів в Росії піднімалося в Мінську, про це говорила Ірина Геращенко. Що сказав заступник міністра російського МЗС? Що, нібито, Україна не зверталася. А я поясню, в чому тут фокус: Україна зверталася, але зверталася в Мінську. Заступник міністра хоче, щоб за всіма правилами бюрократичної демократії було офіційне звернення українського МЗС до російського МЗС, або, щоб було звернення від Адміністрації Президента України до Адміністрації Президента Росії. Ось це і є хитрі дипломатичні ігри. Насправді, дій для того, щоб допомогти Сенцову робилося дуже багато, причому з найрізноманітніших напрямків", - підсумував експерт.

Дивіться: Олег Сенцов звернувся до країн G7

Як повідомляв портал "Знай.ua", 10 червня, в Москві проходить опозиційний мітинг на підтримку в'язня Кремля, українського режисера Олега Сенцова. Учасники акції "За вільну Росію без репресій і свавілля" вимагають звільнення українського режисера Олега Сенцова. Вони розгорнули величезний плакат в його підтримку.