Організація Об'єднаних Націй закликала негайно вжити заходів для захисту цивільних осіб, які страждають в результаті війни на Донбасі.

З такою заявою з нагоди 10-го Всесвітнього дня гуманітарної допомоги в неділю, 19 серпня, виступила координатор системи ООН і координатор з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані. Про це повідомила прес-служба Організації.

"Прошу міжнародне співтовариство збільшити підтримку заради розширення заходів, спрямованих на полегшення страждань цивільного населення України, яке потерпає внаслідок цієї кризи, незалежно від місця їхнього проживання в міжнародно визнаних кордонах України, і ще раз закликаю повністю дотримуватися вимог міжнародного гуманітарного права", - зазначила Лубрані.

Вона уточнила, що в результаті війни на Донбасі загинули більше 3 тисяч мирних жителів, ще понад 9 тисяч громадян постраждали.

Нагадаємо, щороку 19 серпня суспільство відзначає Всесвітній день гуманітарної допомоги. Він був проголошений рівно 10 років на зад – 19 серпня 2008 року.

Ця дата нагадує суспільству про важливість міжнародного співробітництва у гуманітарній сфері, а також віддає належне всім, хто працював і продовжує працювати в галузі. Кожен день, долаючи небезпеки і негаразди, гуманітарні працівники допомагають мільйонам людей в країнах, які охоплені війною або переживають стихійне лихо.

Нагадаємо, в ООН зробили різку заяву з приводу Іловайського котла.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Кремль почав провокації Молдови в самопроголошеній республіці Придністров'я.

Також "Знай.ua" писав, що Путін найближчим часом збирається вивести війська РФ з Донбасу, і при цьому повернути ситуацію на свою користь, аби в очах міжнародної спільноти виглядати переможцем.