Американський телеканал NBC з посиланням на джерела в Білому домі повідомив, що президент Дональд Трамп під час телефонної бесіди зі своїм російським колегою Володимиром Путіним попередив співрозмовника, що готовий до гонки озброєнь і має намір її виграти.

Ці подробиці з'явилися через десять днів після бесіди і не випадково. Більш того, зовсім не обов'язково вважати, що Трамп взагалі говорив з Путіним про гонку озброєнь. Тим більше, що "витік" подробиць супроводжується ще й публічним роз'ясненням факту, який дійсно мав місце. А саме пропозиції зустрітися, яку Трамп зробив Путіну. Тепер в Білому домі ця пропозиція трактується як "формальна люб'язність", мало не ритуал, якого Трамп дотримується під час всіх своїх телефонних розмов.

Але ось тільки під час розмови це не була формальна люб'язність. Трамп особисто захищав ідею зустрічі з Путіним в твіттер, а російська сторона повідомила про початок підготовки до довгоочікуваного саміту. Тепер російський посол в США Анатолій Антонов в розпачі захищає ту саму, офіційну версію розмови - мовляв, ви ж пам'ятаєте, що бесіда пройшла в "теплій атмосфері".

На думку Віталія Портникова, зміна акцентів може означати тільки одне: відносини між Москвою і Вашингтоном погіршуються.

Популярні новини зараз

"МастерШеф. Професіонали-3 " випуск 5: хто не впорався з коктейлем та покинув проект

Пішов з життя зірка відомого реаліті-шоу: члени його сім'ї вмирали рано

Ольга Сумська показала свого Сулеймана, і це не Борисюк

Дружина Дзідзьо розкрила правду про стосунки чоловіка з кумою Цибульською: "Це образливо"

Показати ще

"Ми не знаємо, чи був Трамп дійсно обурений войовничою промовою Путіна перед Федеральними зборами Росії, але він міг очікувати від російського президента обережнішої реакції на висилку дипломатів з Вашингтона. Те, що Путін відповів дзеркально, а не став вичікувати - як це було після висилки дипломатів Обамою - переконало Трампа і його радників в нездатності російського лідера до сприйняття чітких сигналів", - говорить публіцист.

Трамп міг би зустрітися з Путіним якби російський президент зрозумів, чого від нього чекають і демонстрував би схильність до роботи над помилками. Це приблизно те, що Трамп обіцяє іншому "поганому хлопчику" сучасного світу - північнокорейському лідеру Кім Чен Ину. Зустріч в обмін на денукліарізацію Корейського півострова. І нехай під самим поняттям "денукліарізаціі" сторони можуть мати на увазі зовсім різні підходи до вирішення проблеми, у всякому разі, Кім Чен Ин говорить те, що Трамп хоче від нього почути. І може отримати свій приз.

Але хуліган з Кремля зовсім не намагається підіграти американському президенту. Більш того, він дозволяє собі погрожувати і перечити - і це в ситуації, коли ніяких особливих ресурсів і союзників для такої гри у нього немає.

Саме ця дитяча поведінка і може виводити Трампа і його радників з себе і робити малореальною і зустріч президентів, і домовленості між ними, і нормалізацію відносин між США і Росією. Протистояння і приборкання опонента - куди більш реалістичний варіант. І він відповідає характеру Трампа куди більше, ніж якісь угоди.

Трамп заявив Путіну, що США переможуть в новій гонці озброєнь

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що канал Путіна зник з екранів.