Ключові радники президента США Дональда Трампа були здивовані, коли він сказав російському президенту Володимиру Путіну про бажання зустрітися найближчим часом. Адже в брифінгах перед дзвінком в Москву не було жодних згадок про можливу зустріч. І помічникам не давали вказівок готувати щось подібне. Про це пише Washington Post з посиланням на чиновників адміністрації президента США.

Також Трамп сказав журналістам, що "вірогідно, що ми побачимо президента Путіна в найближчому майбутньому". Але кілька чиновників сказали виданню, що до листопада немає жодних планів щодо можливих зустрічей.

До саміту G20 в Аргентині лідери двох країн не будуть навіть в одній країні.

Видання нагадує, що рішення Трампа привітати Путіна з "перемогою" на вибрах викликало критику з боку впливових республіканців. Зокрема це не сподобалося голові Комітету Сенату з питань Збройних сил США Джону Маккейну.

Але попри це, Трамп написав у Twitter, що "зближення з Росією - це добре" і наголосив, що Москва може допомогти Вашингтону вирішити низку міжнародних проблем. При цьому, він сказав, що Джорджу Бушу-молодшому забракло "витонченості", щоб порозумітися з росіянами, а демократи Барак Обама і Білл Клінтон "не мали енергії чи хімії".

Високопоставлені чиновники Білого дому раніше виступали проти двосторонніх зустрічей американського президента з Путіним.

За кілька годин до того, як Білий дім взагалі дізнався, що Трамп говорив з Путіним, Кремль випустив власну заяву про дзвінок, в якій зазначив, що "особлива увага була приділена досягненню прогресу в питанні проведення можливої зустрічі на найвищому рівні".

Російська заява застала зненацька Білий дім, радники якого сперечалися, чи варто зазначати привітання Трампа в офіційних записах. Коли через кілька годин після дзвінка з'явилися дані про телефонну розмову, в них було вказано, що Трамп привітав Путіна, але не згадував про обговорення зустрічі.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", глава Сполучених Штатів Дональд Трамп підтвердив, що дзвонив "новоспеченому" президенту Росії Володимиру Путіну, щоб привітати з перемогою на виборах.