Адміністрація президента США Дональда Трампа опрацьовує плани створення нового захисного блоку на Близькому Сході за участю восьми країн регіону: Єгипту, Йорданії, Саудівської Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ), Кувейту, Катару, Оману і Бахрейну. Союз під попередньою назвою «Близькосхідний стратегічний альянс» (Middle East Strategic Alliance, MESA), або — неофіційно — «арабське НАТО», має об'єднати зусилля країн по боротьбі з тероризмом і підтримувати стабільність в регіоні.

«Нова організація зможе послужити щитом проти іранської агресії, тероризму та екстремізму, а також послужить гарантом стабільності на Близькому Сході», — наводить американське видання Defense News слова анонімного представника Ради національної безпеки Білого дому. За даними газети, про створення і цілі альянсу буде оголошено 12-13 жовтня на майбутньому саміті США і країн Перської затоки.

Ідея створення альянсу арабських країн на Близькому Сході була запропонована в 2011 році, коли починалася хвиля революцій в арабських державах, відома як «арабська весна». Тему знову піднімали в 2015 році, однак тоді президент США Барак Обама сконцентрував діяльність Вашингтона в регіоні на виведення звідти американських військ. Нинішній глава Білого дому куди більш розташований до ідеї військового союзу на Близькому Сході, особливо в умовах різкого розжарювання американсько-іранських відносин.

Популярні новини зараз

Погода на 19 жовтня: Україна засяє на сонці

Колишня дружина Ющенко заради грошей пішла на зухвалий крок: "Дорого і з блиском"

Кравець пішла з життя: "Серце назавжди перестало битися"

"Місіс Смітт": Кароль блиснула ідеальною фігурою на "Квартал 95", оце образ

Показати ще

Незважаючи на впевненість представників Білого дому у можливості створення альянсу, експерти не впевнені в тому, що MESA зможе дійсно сформуватися. За словами Йезида Саєха, представник аналітичного центру «Карнегі», у близькосхідного альянсу не буде спільної мети — не всі країни, які, ймовірно, візьмуть участь у MESA, готові "дружити з Вашингтоном проти Тегерана". Аналітик також підкреслив, що розбіжності і боротьба за вплив між країнами Перської затоки роблять створення міцного союзу між ними малоймовірними навіть з підтримкою США.

Нагадаємо, Google спровокував у Трампа напад параної.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Дональд Трамп знайшов заміну Меланії.

Також "Знай.uа" писав, що Трамп спаплюжив пам'ять Маккейна.