На цьому тижні в Україні нарешті може з'явитися новий голова Національного банку України. Нагадаємо, що ще 10 травня 2017 року Валерія Гонтарєва написала заяву про відставку і ось вже майже рік перебуває у відпустці. З 11 травня обов'язки голови Нацбанку виконує перший заступник голови регулятора Яків Смолій.

Але, не дивлячись на те, що Президент Порошенко вніс до Верховної Ради кандидатуру Смолія, впевненості в тому, що за нього проголосує більшість немає.

«Дискусії з кадрових питань тривають, і я сподіваюся, що до четверга вони будуть завершені, і в четвер ми зможемо перейти до частини тих кадрових питань, які стоять на порядку денному парламенту», - анонсував прихід до якогось консенсусу спікер ВР Андрій Парубій.

Хто ще?

Цікаво, що серйозних конкурентів у Якова Смолія на цю посаду немає, у всякому разі, ніхто поки з політичних сил не висловлювався про інший можливий варіант. Хоча, ось вже 8 днів, як на сайті голови держави висить петиція з пропозицією призначити головною Національного банку кума Петра Порошенка, третього президента України Віктора Ющенка.

Популярні новини зараз

Бред Пітт і Шерон Стоун відновили старі стосунки

Українці зможуть купувати дешеву гречку, цукор, муку, олію і не тільки? У Раді зареєстрували новий законопроект

Ніна Матвієнко не стримала радості від переїзду Тоні й Арсена Мірзояна: "Ще й випхаю"

Касирка в АТБ "надурила" українку на 60 гривень і не помітила проблему: "На*бала і образилася"

Показати ще

«Віктор Андрійович Ющенко - є найкращою кандидатурою на пост Голови Національного Банку України, оскільки має досвід управління банківською системою у кризовий час. По суті, саме Ющенко є засновником банківської системи України і автором грошової реформи, яка врятувала Україну від дефолту», - написав автор петиції.

У подібне призначення не віриться, та й петиція з потрібних 25 тис. голосів поки набрала лише 76. При цьому серед підписантів, швидше за все, чимало людей, які чимось пов'язані з Віктором Андрійовичем. Такий висновок можна зробити, побачивши серед тих, хто проголосував за Ющенка голову НБУ - Наталю Бутенко. Саме так звали дівчину, яка працювала з Катериною Ющенко, коли та була Першою леді. Зараз же Наталя працює в Адміністрації Президента, помічником Марини Порошенко.

НБУ і МВФ

Справжній глава Нацбанку без приставки «в.о.» - це не тільки імідж країни, це також і гроші від Міжнародного Валютного Фонду. Про це заявив економічний експерт Віктор Скаршевський.

«З приставкою "в.о." Яків Смолій працює вже майже рік. Слід враховувати, що без повноцінного голови Нацбанку, МВФ не видасть транш. Тому що під меморандумом з МВФ, окрім Президента, прем'єр-міністра та міністра фінансів, повинен поставити свій підпис і глава НБУ», - повідомив він.

При цьому Скарашевскій впевнений, що зараз багато посад з приставкою "виконуючий обов'язки" - не є випадковими, тому що це дозволяє вести торги між політичними силами.

«Владі нікуди особливо поспішати, оскільки чиновники в статусі «в.о.» більш підконтрольні та податливі. Тримати чиновників у подібному статусі вже стало своєрідною політтехнологією. Це не випадковість, а тенденція, - погодився з колегою політичний консультант Микола Спиридонов. - Взяти, наприклад, Уляну Супрун. Вже більше року «в.о.» і працює, як ні в чому не бувало».

Також він розповів Знай.ua, що цілком ймовірно саме в НБУ з'явиться повноцінний керівник.

«Напевно, цієї весни кілька основних вакансій все-таки закриють. Оскільки, пауза вже затягнулася до непристойності, - сказав він. - Заради траншу може, і призначать Смолія офіційно. Президент від цього нічого не втратить, так як він буде так само підконтрольний йому, як і Гонтарева».

Йдуть торги

Хоча, як вдалося дізнатися Знай.ua, серед парламентаріїв немає великої впевненості, що на цьому тижні з'явиться новий голова НБУ. Аж надто багато чинників має відіграти.

«Тут же справа не тільки у голові Нацбанку, одночасно вирішується, хто стане омбудсменом, головою Рахункової палати і ЦВК, - розповів нам один з депутатів БПП. - Зараз всі домовленості нагадують: ти - мені, я - тобі. Наприклад, «Народний Фронт» за голоси за Смолія хочуть пролобіювати Денисову на уповноваженого з прав людини».

Торги в кулуарах Верховної Ради підтвердила нам і депутат від «Самопомочі» Анна Романова.

«Так, зараз йдуть торги, - повідомила вона Знай.ua. - Взагалі, мені складно, та й неприємно, все це коментувати. Так як депутати від «Самопомочі» в цих торгах принципово не беруть участь і давно вже зрозуміли, як і народ, що замість життя по-новому, нам ціною крові підклали існування «по-старому».

При цьому вона додала, що поки не може точно сказати чи буде партія голосувати за тих чи інших кандидатів. Тому цілком можливо, що і на цьому тижні у нашій країні так і не з'явиться голова НБУ без приставки «в.о».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Гонтарева витратила 400 тисяч на схуднення. Вона легко могла купити копії смартфонів або придбати хороший китайський телефон.