Стало відомо, що Міністерство транспорту Російської Федерації підготувало план дій на випадок припинення Україною залізничного сполучення з Росією.

У Мінтрансі РФ сподіваються, що до прийняття відповідних заходів справа не дійде, зазначив глава відомства Євген Дітрих.

На його думку, в першу чергу після введення таких заходів громадянам РФ і України буде неможливо користуватися послугами транспорту. Також російський міністр вважає, що нічого, крім незручностей і дискомфорту це не спричинить.

Дітрих підкреслив, що Росія вже виробила ряд заходів, які можуть бути прийняті в разі припинення Україною залізничного сполучення з РФ. При цьому він не виключив можливості реалізації таких заходів.

Популярні новини зараз
Воєнний стан в Україні: юрист Олександр Моргун пояснив, за яких умов його скасують ЗСУ показали росіянам, як використовують трофейну техніку проти окупантів: "Вже згодився" Оля Полякова в патріотичному вбранні стала втіленням статуї Свободи для українців: "Краса неймовірна" Як відреагувала Польща на 0 балів від України на Євробаченні і ображаються на Федишин і компанію: "Ми прихистили 3 мільйони..."
Показати ще

Ця ситуація, як відомо, виникла в зв'язку з тим, що Міністерство інфраструктури України розглядає питання закриття залізничного сполучення з Російською Федерацією, але останнє слово залишається за Радою національної безпеки і оборони України і Кабміном. Про можливі терміни прийняття відповідного рішення поки нічого не повідомляється. Український уряд поки тільки розглядає даний варіант.

До слова, в "Укрзалізниці" не передбачена виплата компенсацій пасажирам за неналежні умови проїзду. Суперечки вирішуються начальником станції або вокзалу, а в поїздах під час руху - начальником поїзда, не доводячи їх до суду.

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на інформацію, отриману на свій запит.

"Перевезення пасажирів здійснюється пасажирськими вагонами, відповідними санітарно-технічним та іншим нормам, які забезпечують безпеку для життя і здоров'я пасажирів. Відшкодування компенсаційних виплат пасажирам за неналежні умови проїзду нормативними та нормативно-правовими актами не передбачено", - йдеться у відповіді "Укрзалізниці".

Крім того, наголошується, що згідно з договором перевезення (придбаним проїзним документом) перевізник зобов'язується перевезти пасажира в пункт призначення в терміни, визначені договором.

"Укрзалізниця" повідомляє, що протягом 2018 роки не було зафіксовано звернень громадян до суду з приводу порушення їхніх прав під час пасажирських перевезень.

"Усі суперечки та непорозуміння, що виникають між пасажирами і працівниками залізниці, вирішуються на станції начальником станції або начальником вокзалу, в поїздах під час руху поїзда - начальником поїзда, не доводячи їх до суду", - повідомляє "Укрзалізниця".

Відомство інформує, що в разі виявлення в пасажирських вагонах технічних несправностей пасажир має право звернутися до начальника поїзда через провідника вагона. Склади пасажирських поїздів супроводжують начальник поїзда, провідники і електромеханік, в разі можливості усуває технічні несправності під час поїздки.

"Укрзалізниця" також повідомляє, що супровід пасажирських поїздів медичним працівником не передбачено, а в екстрених випадках необхідно звертатися до провідника, який повідомить начальника поїзда, і той через засоби зв'язку зможе викликати швидку допомогу, яка буде чекати хворого на найближчій станції.

Нагадаємо, в Росії заговорили про заходи у відповідь на відміну поїздів з України. Міністр транспорту РФ Євген Дітріх заявив, що у разі прийняття українською владою рішення про припинення залізничного та автобусного сполучення Росія прийме заходи у відповідь.

Як повідомляв Знай.ua, заарештовані в Україні росіяни Олександр Саттаров і Фарух Камалов просять російську владу обміняти їх на українських політв'язнів.

Також Знай.ua писав про те, що 12 серпня, в Німеччині, в комуні Лідербахе сталася жахлива ДТП, в результаті десятки туристів отримали травми різного ступеня тяжкості. Про це повідомляє Hessenschau.