Російська влада настільки захопилася космічними дослідженнями, що викликала побоювання у США. Зокрема, американська влада звернула увагу на наміри Кремля розвивати нові види космічних озброєнь, включаючи мобільний лазерний комплекс для знищення супутників в космосі.

Росія і Космос: позиція США

Мова йшла у першу чергу про виведення на орбіту нового російського супутника-інспектора, який, на думку уряду США, веде себе "аномально" .

Припускають, що РФ таким чином тренується вражати цілі з космосу, тим самим провокуючи на новий договір про запобігання гонки озброєнь в космічному просторі.

Крім того, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, виступаючи на женевському форумі в лютому, заявив, що запобігання гонки озброєнь в космосі є пріоритетним напрямком роботи Москви, що виразилося в проекті відповідного договору, поданого Росією спільно з Китаєм десять років тому, повідомляє "Голос Америки".

Популярні новини зараз
Таємницю Валерія Залужного та Дмитра "Ореста" Козацького з "Азовсталі" розкрили: "Не могли оминути" Хліб, борошно та макарони: скільки коштуватиме простий продуктовий набір на початку жовтня Марина Боржемська розкрила українцям велику різницю – легко не вийде Новий циклон переверне з ніг на голову погоду в Україні: яким прогнозом здивували синоптики на 5 жовтня
Показати ще

Однак в березні президент Росії Володимир Путін розповів про "шість нових великих системах наступальних озброєнь", включаючи мобільний лазерний комплекс "Пересвет":

"Для США це ще один доказ того, що дії Росії не відповідають її словами. Однак його (космічного апарату – ред.) поведінка на орбіті не узгоджується з тим, як раніше поводилися системи орбітальної інспекції або космічні системи забезпечення ситуаційної обізнаності в космосі, включаючи роботу інших російських інспекційних супутників. Ми стурбовані вкрай аномальним поведінкою об'єкта, заявленого, як "інспектор космічних апаратів", - таку позицію озвучили американські урядовці під час форуму.

При цьому, у Вашингтоні не можуть з упевненістю сказати, що це за космічний об'єкт, і не мають можливості це з'ясувати.

США планують незабаром взяти активну участь в роботі по розробці договору, який на 100 відсотків буде задовольняти інтересам американського народу в області безпеки. Пізніше посол Китаю з питань роззброєння Фу Цун закликав провести предметну дискусію з питань космосу, за якою повинні послідувати переговори.

Дивіться: США вивели на орбіту військовий супутник

Нагадаємо, Маск поспілкувався із найнебезпечнішим хакером світу.

Як повідомляв Знай.ua, одіозний журналіст розповів, як Путін прийшов до влади.

Також Знай.ua писав, НАТО випустив у бік Путіна бойову ракету.