А якщо завтра війна?Це питання турбує не тільки мілітарних експертів і очільників держав, стосується воно кожного із нас. Досі найпотужнішими у сфері військових розробок, не рахуючи досягнень Китаю та КНДР, вважалися США та Росія. Що ж буде, коли ці дві країни все ж таки зважаться наставити один на одного зброю, і якщо так – то що зберігають в своєму арсеналі їх війська.

Росія

Літак Су-35

Винищувач завоювання переваги в повітрі, його основні переваги полягають у поєднанні наступних якостей — здатність набору великої висоти і швидкості, що надає додатковий імпульс для запуску встановлених на борту ракет "повітря-повітря" великої дальності. У повітряному бою Су-35 здатний застосовувати свою зброю на надзвукових швидкостях з числом Маха, рівним 1,5, і на висоті понад 13 кілометрів.

Дивіться: Літак Су-35

Популярні новини зараз
Клієнти Monobank залишаються без грошей: доступ до рахунку закривають без попередження Якщо не встигли здати в банк – радійте: монети номіналом 5 копійок можна дорого продати Зібрав долари на "чорний день" - отримай штраф: в Україні змінилися правила зберігання валюти Вам знадобиться магніт: перевірте монети в гаманці – деякі можуть принести 35 000 гривень
Показати ще

Підводний човен класу "Амур"

Росія будує найсучасніші атомні ракетні підводні човни і ударні субмарини, такі як "Борей" і "Северодвинск". Але кораблі такого типу ніхто і нікуди не буде експортувати. Росія один-єдиний раз дозволила Індії взяти в оренду свої атомні підводні човни.

Дизель-електричні човни не мають такої дальністю ходу, як атомні, але вони дуже малошумні, і становлять виняткову небезпеку для надводних кораблів. Вони особливо небезпечні в прибережних водах недалеко від берега. Навіть старі дизель-електричні човни виявилися несподівано небезпечними.

Дивіться: Підводний човен класу "Амур"

Танк Т-90

Найсучасніша із всіх броньованих машин РФ, якщо не брати до уваги "Армату", у У Т-90 нова конструкція, але в своїй основі це радянський танк Т-72, що пройшов велику модернізацію. Перебуває на озброєнні сухопутних військ. Крім Індії, Т-90 закуповують Алжир, Азербайджан, Туркменія і Уганда.

Дивіться: Танк Т-90

Протикорабельна ракета П-800 "Онікс"/ "БраМос"

Їх почали конструювати ще в Радянському Союзі, але потім вона стала спільною російсько-індійською розробкою і отримала назву "БраМос". Запускається переважно із кораблів, підводних човнів, літаків і з суші. В основному це противокорабельна зброя, але володіючи швидкістю близько М=3, вона може застосовуватися і проти наземних цілей

Дивіться: Протикорабельна ракета П-800 "Онікс"/ "БраМос"

Самонавідна торпеда "53-65"

Мабуть, найбільш небезпечними торпедами, з якими можуть зіткнутися американські ВМС, це торпеди російського виробництва з наведенням по кильватерному сліду корабля-цілі. Росія постачає торпеди з наведенням по кильватерному сліду на експорт.

Дивіться: Самонавідна торпеда "53-65"

Америка

Атомні ракетні підводні човни типу "Огайо"

Довжина - 170 метрів, ширина корпусу близько 13 метрів, а підводна водотоннажність становить 18 750 тонн. "Огайо" може переміщатися в підводному положенні зі швидкістю понад 25 вузлів на глибині, що перевищує 800 метрів. У кожній субмарині є 24 балістичних ракет підводного пуску Trident II D-5 і чотири торпеди MK48. Розроблені на заміну Trident I C4 ракети Trident II триступінчаті, твердопаливні, з інерціальним наведенням. Їх дальність перевищує 4 000 морських миль, або 7 360 кілометрів.

Дивіться: Атомні ракетні підводні човни типу "Огайо"
Бомбардувальник-невидимка В-2

Повний запас пального 75 тонн, долає без дозаправки відстань майже 11 тисяч кілометрів, про що повідомляє головний підрядник будівництва В-2 компанія Northrop Grumman. Літає він на дозвукових швидкостях, проте максимальна висота у нього досягає 15 кілометрів, що підвищує його можливості щодо наведення зброї на ціль.

Дивіться: Бомбардувальник-невидимка В-2

F-22 Raptor

Технології малопомітності підкріплюються високою маневреністю F-22 і особливо його здатністю розвивати швидкість більш ніж М=1,5 без форсажу. Сучасна бортова радіоелектроніка дозволяє йому першим виявити ціль, першим провести по ній пуск і першим знищити її. В разі конфлікту з Росією основна задача F-22 полягатиме в тому, щоб "постукати в двері", встановивши панування США в повітрі.

Дивіться: F-22 Raptor

Протиракетна оборона США

Росія стверджує, що дані системи протиракетної оборони можуть порушити ядерний баланс, звівши нанівець її засоби стратегічного стримування. Сполучені Штати абсолютно правильно зазначають, що системи ПРО ніколи не зможуть змагатися з таким потужним ракетним арсеналом, як у Росії. Але тут вони виходять з того, що Росія першою завдасть удару по США і їх союзникам.

В свою чергу союзники надають передові бази для американської армії, багато з яких знаходяться по периметру Росії. Від НАТО в Європі і Ради співробітництва держав Перської затоки до Японії, Кореї та Філіппін в Азії Сполучені Штати за допомогою союзників оточують Росію (що продемонстрував Трумен Радянському Союзу, провівши потужні військово-повітряні навчання під час Берлінської блокади в 1948 році).

Як повідомляв портал "Знай.ua", Росія реанімує потужну зброю часів СРСР.