Україна оголила найпотаємніші страхи Путіна

поділитись
Страхи Путіна тягнуться ще з радянських часів

Кремль побоюється український національний рух, який відродився після Революції Гідності. В ньому президент Росії Володимир Путін вбачає внутрішню загрозу для своєї країни й через це йому так важливо контролювати Україну.

Таку думку висловила історик і журналістка Енн Епплбаум, передає "Стіна". Вона зазначила, що російська стурбованість Україною витікає з 1917 року, коли зароджувався Радянський Союз. В ті роки українці вперше спробували створити власну державу.

За словами історика, під час громадянської війни, що прийшла вслід за революціями в Москві та Києві, українські селяни - радикали, ліві і антібільшевики разом узяті - відкинули нав'язування радянської влади. Вони вигнали Червону Армію і здобули перемогу. Більшовики оговталися від такого удару, але це сильно їх приголомшило.

"Сталін послав до своїх колег бурхливий лист:" Головне зараз - це Україна. Стан справ в Україні жахливий ... Якщо ми зараз не будемо намагатися поліпшити ситуацію в Україні, ми можемо втратити її", - процитувала Сталіна історик.

В ті роки радянський вождь хотів знищити всі прояви українського національного руху,поховало би всі спроби України повстати проти Радянської держави. Сталін боявся, що супротив українців комуністичний ідеології призвів би до загибелі Радянського Союзу. Епплбаум наголошує, що наразі Путін пішов по стопах вождя СРСР.

"Знову російський лідер одержимо говорить про "втрати" України. Знову Кремль розглядає український національний рух як екзистенціальну, внутрішню загрозу. Як і в 1932 році постійні розмови про "війну" і "ворогів" в Україні залишаються корисними для російських лідерів, які не можуть пояснити низькі стандарти життя в своїй країні або виправдати свої привілеї, багатство і влади", - пояснила вона.

Брехня і пропаганда: слова Путіна не відповідають дійсності

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, російський президент Володимир Путін запевнив, що Росія не має ніякого відношення до американського політтехнолога Пола Манафорта, якого судять на батьківщині.

Автор матеріалу: 
Александр Майер
Теги: 
володимир путін, росія, срср, сталін
Вибір редакції, Шоу-бізнес
16.08.2018
На його думку, серед українців були "поліцаї", які нібито палили будинки
0
0
00:42 17.08.2018
Карикатуру намалював київський художник Андрій Петренко
0
0
22:50 16.08.2018
Віктор Муженко розповів, на що витратять 250 млн від США
0
0
21:32 16.08.2018
Раніше російськові військові заблокували порти на березі Азовського моря
0
0
20:55 16.08.2018
Розвинути таку бурхливу діяльність у досить скрутні для країни часи, Таланчуку допомогли зв'язки в Міністерстві освіти України та КМДА
0
0
20:11 16.08.2018