Кремль побоюється український національний рух, який відродився після Революції Гідності. В ньому президент Росії Володимир Путін вбачає внутрішню загрозу для своєї країни й через це йому так важливо контролювати Україну.

Таку думку висловила історик і журналістка Енн Епплбаум, передає "Стіна". Вона зазначила, що російська стурбованість Україною витікає з 1917 року, коли зароджувався Радянський Союз. В ті роки українці вперше спробували створити власну державу.

За словами історика, під час громадянської війни, що прийшла вслід за революціями в Москві та Києві, українські селяни - радикали, ліві і антібільшевики разом узяті - відкинули нав'язування радянської влади. Вони вигнали Червону Армію і здобули перемогу. Більшовики оговталися від такого удару, але це сильно їх приголомшило.

"Сталін послав до своїх колег бурхливий лист:" Головне зараз - це Україна. Стан справ в Україні жахливий ... Якщо ми зараз не будемо намагатися поліпшити ситуацію в Україні, ми можемо втратити її", - процитувала Сталіна історик.

В ті роки радянський вождь хотів знищити всі прояви українського національного руху,поховало би всі спроби України повстати проти Радянської держави. Сталін боявся, що супротив українців комуністичний ідеології призвів би до загибелі Радянського Союзу. Епплбаум наголошує, що наразі Путін пішов по стопах вождя СРСР.

"Знову російський лідер одержимо говорить про "втрати" України. Знову Кремль розглядає український національний рух як екзистенціальну, внутрішню загрозу. Як і в 1932 році постійні розмови про "війну" і "ворогів" в Україні залишаються корисними для російських лідерів, які не можуть пояснити низькі стандарти життя в своїй країні або виправдати свої привілеї, багатство і влади", - пояснила вона.

Брехня і пропаганда: слова Путіна не відповідають дійсності

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, російський президент Володимир Путін запевнив, що Росія не має ніякого відношення до американського політтехнолога Пола Манафорта, якого судять на батьківщині.