Опозиційний лідер Сенату Польщі Богдан Клих і заступник голови комітету у закордонних справах ВР Борис Тарасюк зробили публічну заяву, позначивши важливі пункти, які допоможуть країнам вийти нарешті з кризи у відносинах.

Текст заяви опубліковано на сайті українського парламенту.

"Історія Польщі та України вчить, що від взаємної ворожнечі виграє тільки Росія. І що саме сьогодні актуальним залишається гасло про те, що без вільної Польщі немає України, так само як без незалежної України немає безпечної Польщі. Метою агресивних дій Росії є не тільки Україна , але також Польща, весь Європейський Союз і НАТО", - йдеться в документі.

Борис Тарасюк


Політики наголосили, як важливо пам'ятати про минулі помилки.

Популярні новини зараз

ДТП забрала життя української рекордсменки: їй було всього лише 21

Григорія Чапкіса поховали: Ілона Гвоздьова пояснила, чому прийшло мало зірок

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Аліна Гросу оголилася просто в літаку після "пропажі": "Додому..."

Показати ще

"Жертвам конфліктів і злочинів належить пам'ять, повага і гідне поховання. І це основний обов'язок представників влади наших країн", - заявляють парламентарії.

Автори звернення впевнені, що в подальшому стосунки між Україною і Польщею повинні будуватися за принципом "Прощаємо і просимо вибачення".

"Ми повинні формувати взаємні відносини на принципі: "Прощаємо і просимо вибачення". Так, як нас до цього заохочував Іоанн Павло II і як в минулому робили наші церкви, президенти, уряди і парламенти", - підкреслили Тарасюк і Клих.

Богдан Клих


"Дослідження і висловлювання на тему історії повинні мати абсолютну свободу, ніхто не повинен бути покараний за вираження власних поглядів, якщо в них не висловлюються заклики до насильства і ворожнечі", - підкреслили політики.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що президент Польщі Анджей Дуда розповів, в яких стосунках він зацікавлений.