Такі "демократи", як народний депутат від "Народного фронту" Юрій Береза, свідомо підміняють поняття "децентралізація" і "федералізація" ярликом сепаратизму, заявили в прес-службі "Українського вибору – Права народу", коментуючи скандальну заяву нардепа щодо подій на Закарпатті.

В "Українському виборі" обурені тим, що "прагнення угорської громади Закарпаття розширити повноваження і зберегти сферу використання рідної мови Юрій Береза назвав сепаратизмом і свідомою провокацією".

"Пану Березі не завадило б знати, що у світовій практиці поряд з унітарним устроєм держави існує і федеративний, а бажання змінити державний устрій конституційним шляхом у жодній демократичній правовій державі не буде розцінено як сепаратизм. Однак такі "діячі", як Береза, свідомо підміняють поняття "децентралізація" і "федералізація" ярликом сепаратизму. Так вони намагаються зберегти диктатуру центру і провести зачистку політичних опонентів", — йдеться в заяві прес-служби.

Подібні заяви, впевнені в "Українському виборі", ще раз доводять, що оголошена владою реформа з децентралізації повністю провалена.

"Ні кадрової, ні земельної, ні бюджетної самостійності територіальні громади так і не отримали. Більше того, сьогодні найменші спроби відстояти право на культурне самовизначення, висловити думку, що відрізняється від офіційної позиції, присікаються на корню. Як це було з головою Берегівської районної ради Йосефом Шином або представником опозиційної політичної сили вінничанином Іваном Бондарчуком", — підкреслили в прес-службі.

Популярні новини зараз

У Хмельницькому коронавірус обірвав життя проректора та професора національного університету - їх поважали колеги та студенти

У Львові родич "Хатіко" підняв настрій перехожим - "Рахуємо посмішки"

На Прикарпатті мисливські пси розірвали п'ятьох беззахисних малюків, страшне видовище

Маленькі діти кілька днів жили з трупами батьків: "Тато чомусь весь почорнів"

Показати ще

Водночас у Русі нагадали, що, публічно звинувачуючи своїх опонентів у неіснуючих злочинах, представники влади повинні пам'ятати про кримінальну відповідальність за подібні дії.