Зміни Конституції, які проводили в 2010 році, були не порушенням, а виконанням функціональних обов'язків.

Так прокоментував колишній міністр юстиції Олександр Лавринович підозри щодо захоплення державної влади і конституційного перевороту, які йому висунула Генпрокуратура, передає канал "112 Україна".

"Які можуть бути питання про порушення, якщо це було чисто виконанням функціональних обов'язків, які жодним чином не причетні до суті питання? Зміни до Конституції приймаються і приймаються у ВР, процедура їх ухвалення описана. Міністерство юстиції публікує всі рішення Конституційного суду - це обов'язок", - сказав екс-міністр.

Лавринович зазначив, що в 2010 році Конституційний суд нічого не повертав, а лише визнав неконституційним закон, яким вносились зміни в Головний закон країни в грудні 2004-го.

Він підкреслив, що всі політсили, представлені в Раді, ініціювали скасування зазначеного закону. Причина в тому, за його словами, що була порушена процедура внесення змін до Конституції.

У 2004 році парламент проголосував за зміни Основного закону країни. В результаті Україна стала не президентсько-парламентською, а парламентсько-президентською республікою. Суд фактично повернув Конституцію зразка 1996 року.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" інформував, Генпрокуратура повідомила нові підозри президенту-втікачу Віктору Януковичу і екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу. Їм інкримінують захоплення державної влади.