Російський газопровід "Північний потік-2" не представляє пріоритетного інтересу для газопостачання країн Європейського Союзу. Відомо, що "Газпром" намагається побудувати його в обхід України.

Про це інформує "Інтерфакс-Україна", посилаючись на члена Єврокомісії з енергетики та кліматичних змін Мігеля Аріаса Каньете.

"Північний потік" – це не PCI (проекти спільного інтересу ЄС. – Ред.)", – підкреслив Каньете.

Так, за його словами, щоб газопровід був включений в список PCI, він повинен бути вкрай необхідний для постачання ЄС, чого в Брюсселі не спостерігають.

Каньете також висловив сумніви в комерційному характері російського проекту, підозрюючи політичні мотиви. У той же час член Єврокомісії визнав перспективу збільшення газового імпорту в ЄС.

"Впровадження енергоефективності при опаленні будівель скоротить споживання газу, але тим часом європейське виробництво газу буде знижуватися. Іншими словами, рівень імпорту продовжить підвищуватися. Ми будемо мати потребу в газі, але ми хочемо створити необхідні інфраструктури, щоб забезпечити безпеку газопостачання", – резюмував Каньете.

Нагадаємо, до Нового року залишилося трохи більше місяця, але це пройде дуже швидко. Ви навіть не помітите, що вже через кілька днів почнеться 2018-й рік. Тому, краще починати готуватися до святкування заздалегідь. Ми вирішили допомогти вам і написати, які новорічні прикраси для дому можна зробити своїми руками.

Крім того, забруднення повітря може становити істотну проблему при організації будь-якого виду робіт, тому з метою захисту органів дихання були розроблені і в даний час активно використовуються респіратори.

Дивіться сюжет про газ

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", переможець отримав мільйонну премію.