В Україні вівторок 27 червня став чорним: вранці в Солом'янському районі столиці підірвали полковника СБУ Максима Шаповала, а вже в обід важливі українські об'єкти масово почали заявляти про серйозні хакерські атаки. Так, тимчасово зупинили роботу деякі банки, люди не могли розплатитися карткою в метро, ​​паралізована Нова Пошта, аеропорт Бориспіль і багато інших. Пізніше стало відомо, що вірус атакував й інші країни по всьому світу, проте секретар РНБО Олександр Турчинов упевнений: вбивство полковника і блокування стратегічних об'єктів в один день - це не випадковість, а прорахована агресія Російської Федерації.

Підриви останнім часом стали системними, і це один із пунктів в програмі гібридної війни проти України. Ми бачимо, що вбивство сталося за тим самим сценарієм, що і ліківідація полковника контррозвідки Олександра Хараберюша в березні 2017 року. Про це Турчинов заявив під час наради з главами секторів безпеки і оборони, впевнено підкресливши, що цим займаються російські спецслужби. За розслідування резонансних злочинів взялася Головна військова прокуратура, передає його прес-служба.

"У той же час, цей терористичний акт спрямований на залякування і дестабілізацію ситуації в державі. Не випадково теракт збігся в часі з масштабною кібератакою, яка має також російський слід", - резюмував Турчинов.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, в мережі показали фото загиблого полковника СБУ Максима Шаповала.