Європейська комісія на 200 днів ввела тарифні квоти на українські товари: ці захисні заходи стосуються 28 видів металопродукції, і ввели їх на період розслідування.

Відповідну постанову опубліковано на офіційному сайті Єврокомісії, і вступає вона в силу з четверга, 19 липня. Про це повідомляє прес-центр українського Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

"Тарифні квоти застосовуватимуться на основі принципу first come, first served ("перший прийшов - перший отримав"), а після того як квота буде вичерпана до наступних поставок буде застосовуватися мито в розмірі 25%", - заявляють у відомстві.Вжиті заходи - відповідь на тарифи Сполучених Штатів на алюмінієві і сталеві тарифи. Таким чином європейці хочуть захистити регіональний ринок від продукції інших держав, усунених Америкою.

Популярні новини зараз
Терорист Стрєлков-Гіркін розповів, що ФСБ хотіло поставити Добкіна на чолі "ХНР" за місяць до війни Ракетні удари не завадять контнаступу: вже знайдено рішення Ірина Білик здала Таїсію Повалій та Ігоря Ліхуту з потрохами: "Радіє з того, що відбувається з нами тут" Сергій Притула не зміг зняти гроші з благодійного рахунку і віддав свої пів мільйона: "Який я тоді волонтер"
Показати ще

В результаті 11 видів металу українського виробництва потрапили під дію захисних заходів, і ось вони:

 • Гарячекатані листи і смуги (Hot Rolled Sheets and Strips),
 • Холоднокатані листи (Cold Rolled Sheets),
 • Заготівля сталева квадратна (Quarto Plates),
 • Прутки (Rebars),
 • Нержавіюча арматура і легкі секції (Stainless Bars and Light Sections),
 • Катанка з нелегованої та легованої сталі (Non Alloy and Other Alloy Wire Rod),
 • Куточки та спеціальні профілі (Angles, Shapes and Sections),
 • Труби для газопроводів (Gas pipes),
 • Профільні секції (Hollow Sections),
 • Безшовні нержавіючі труби (Seamless Stainless Tubes and Pipes),
 • Нелегована дріт (Non Alloy wire).

"Зараз до української продукції застосовано два антидемпінгових заходи: щодо безшовних труб (мито 12,3%, 25,7% і 13,8% в залежності від експортера) і гарячекатаного прокату (мито 60,5 євро за тонну)", - додали в Міністерстві.Глава Білого дому затвердив мита на товари з Китаю на суму близько 50 млрд доларів. Так, в адміністрації президента планують випустити уточнений список китайських продуктів, які будуть порушені митами. Відповідні рішення будуть введені в дію "найближчим часом", - після виходу списку, хоча дату не встановлено.Паралельно з цим уряд Китаю готовий "аналогічно" відповісти на рішення американців ввести мита на китайські товари.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що причиною торгівельних баталій стало те, що президент США Дональд Трамп в п'ятницю, 15 червня, оголосив про введення нових мит і обгрунтував цей крок "нечесними торговими практиками" з боку Китаю, зокрема, крадіжкою інтелектуальної власності. Американський президент погрожував, що в разі дій Китаю у відповідь США оголосять про додаткові мита і на інші товари.

США вже ввели митні тарифи на імпорт сталі та алюмінію.

Раніше "Знай.uа" писав про те, що американський президент Дональд Трамп ухвалив запровадження мита на продукцію, імпортованої до США з Китайської народної республіки. Приблизна сума, за попередніми підрахунками, коливається в межах 50 мільярдів доларів.