У питанні бойових дій на сході України осія має два варіанти дій: утворити там заморожений конфлікт по типу Абхазії, Південної Осетії чи Придністров’я або ж вивести свої війська звідти і сприяти розміщенню миротворців ООН.

Таку думку спеціальний представник США щодо України Курт Волкер висловив на брифінгу в Державному департаменті, передає "Голос Америки".

Якщо Путін вибере перший шлях, йому доведеться витратити величезні кошти, проте якщо він захоче цього, фінансові труднощі його не зупинять.

В той же час виведення російських військ і поява миротворців на Донбасі принесли б у регіон мир та допомогли у втіленні Мінського процесу.

Волкер категорично заперечує можливість перетворення ситуації на сході України на тривалий конфлікт.

Популярні новини зараз

Продовження Covid-сертифіката двома способами: у МОЗ дали річну гарантію українцям

Юрій Горбунов розповів про четверту дитину Каті Осадчої після недавніх пологів: "Марійка буде в 40"

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

"Міжнародна спільнота не хоче ще одного Кіпру. Не знаю скільки років вже є миротворці на Кіпрі. Не думаю, що цього хоче і Україна. Вона хоче відновити суверенітет на власній території і тому має стимули для втілення Мінських домовленостей", - підкреслив він.

Що стосується питання введення миротворців, то, за словами спецпредставника, саме США запропонували Україні не висувати контрпропозицій до російської ініціативи. Мовляв, краще обговорити, як мають діяти ефективні миротворчі сили, та досягти певної згоди в принципових питаннях.

Дивіться: Візит Курта Волкера на Донбас

Нині триває обговорення принципів та елементів, потрібних для майбутньої постанови РБ ООН. Сам Волкер пообіцяв відвідати Донецьк і Луганськ тільки після їх визволення, що стане можливим в результаті виконання Мінських домовленостей та відновлення суверенітету України.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", разом з тим американский політик наголошує, що вирішення проблеми Донбасу не змінить ставлення Вашингтона до Криму.