Українська сторона заявила про готовність до рішучих дій і кроків, щоб повернути політичних заручників Кремля на батьківщину. Про це повідомив на брифінгу голова Служби безпеки України Василь Грицак.

Росія продовжує блокувати переговори по звільненню незаконно утримуваних на своїй території українських громадян.

"На сьогоднішній день переговори по звільненню заручників свідомо блокуються російською стороною і використовуються як засіб політичного тиску", - зазначає Грицак.

Він запевнив, що Україна готова піти на "безпрецедентні кроки" для того, щоб "повернути всіх в'язнів додому, як з окупованих територій – Криму і Донбасу, так і з території Російської Федерації".

Глава СБУ у своїй промові не уточнив, про що саме йде мова. Однак розповів про досягнення. Всього вдалося, за його словами, відшукати або повернути 3224 українських бранця. При цьому до цих пір на тимчасово непідконтрольної території Донбасу в заручниках залишаються 113 осіб.

Популярні новини зараз
Тарифи на світло хочуть підняти: українцям пояснили, чому вони мало платять Нова підстава для затримання та доставки до ТЦК: адвокат попередив всіх чоловіків В Україні ліквідовуватимуть селища та міста: що відбувається З 1 січня українці старші 40 років отримають 2000 гривень просто через Дію
Показати ще

"З них підтверджено представниками ОРДЛО в рамках "Мінського формату" – тільки 24", - повідомляє Грицак.

Дивіться фільм про в'язнів Кремля:

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" за чотири роки від початку окупації Донбасу з територій ОРДЛО вдалося звільнити 3 тыячи 224 людини. Однак більше сотні українців ще досі перебувають у неволі. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

За даними Служби безпеки, на сьогодні достовірно не відомо про стан здоров'я заручників і умов їх утримання, оскільки окупаційна адміністрація не допускає до них представників міжнародних організацій.

Росія продовжує свідомо блокувати процес обміну заручників з метою використання їх в якості інструменту тиску на Україну. Про це під час брифінгу про злочини РФ, а також її окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях заявив глава Служби безпеки України Василь Грицак, повідомляє прес-служба відомства.