Україна припинить участь в органах по координації країн-членів Союзу незалежних держав (СНД). Таку заяву зробив президент України Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми будемо звертатися до парламенту про скасування угоди про участь України в координаційних органах СНД, ратифікованої парламентом, ряду інших угод, які не мають більше сенсу для України. Ми не можемо вийти звідти, куди Україна ніколи не входила. Але ми припиняємо участь в координаційних органах СНД", - зазначив він.

За його словами, Міністерство закордонних справ України проаналізувало та поінформувало уряд про доцільність подальшого перебування у складі тих або інших угод.

"Ми будемо дуже ретельно відпрацьовувати ці позиції, але Україна більше не буде брати участь ні в яких координаційних органах СНД. Будь ласка, Павло Анатолійович (глава МЗС України Павло Клімкін. – Ред.), найближчим часом, протягом тижня, внесіть пропозиції про відкликання всіх наших представників з Мінська, з координаційних органів СНД. Нам там, в умовах, коли дії координуються країною-агресором, нічого робити", - додав президент.

Популярні новини зараз
Захисник Маріуполя попрощався з "Азовсталлю" і звернувся до всієї України: "Ну, ось і все. Місце моєї смерті і життя" Невдала спроба прориву Сіверського Донця стала цвинтарем розбитої техніки рф - відео розкурочених танків Українці розгадали, хто ховається під маскою "килиммена" у складі Kalush Orchestra: причому тут "Танцюють всі" Глава КНР Сі Цзіньпін після розмови з президентом Франції щодо війни в Україні: "Досягти режиму припинення вогню"
Показати ще

Він доручив Клімкіну підготувати відповідні пропозиції про відкликання українських представників.

"Другим пунктом порядку денного є проект рішення про припинення дії окремих угод щодо Співдружності незалежних держав. Міністр закордонних справ Павло Клімкін детально поінформує про це, ми провели декілька нарад", - зазначив Порошенко.

Нагадаємо, Україна у 1993 році не підписала Статут СНД, тому де-юре не є державою-членом співдружності, однак має статус держави-засновниці і держави-учасника. Починаючи з 2014 року Україна вийшла з ряду багатосторонніх угод у рамках СНД і призупинила членство в багатьох органах галузевого співробітництва.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що вихід України з СНД виявився з "нюансами".