Останнім часом в ЗМІ активно тиражується інформація про те, що військово-транспортна авіація (за повідомленнями генерала Володимира Замани - це три Іл-76 і 20 вертольотів, в інших варіантах - два Іл-76 і п'ять Ан-26) з десантом летіли на територію Кримського півострова.

В інтерв'ю виданню "Гордон" секретар Ради і національної безпеки України Олександр Турчинов вирішив розвіяти міф про те, що їх нібито розвернули в найостанніший момент і тим самим не дали врятувати Крим. Він розповів, що 28 лютого було дано команду привести в повну бойову готовність всі Збройні сили, в тому числі і військово-транспортну авіацію. А вертольоти з десантниками ніхто не розвертав просто тому, що ніхто і не прилітав."Жоден борт не злетів для того, щоб взяти курс на Крим, тим більше - з десантниками. 1 березня, коли, згідно з міфом, було віддано такий наказ, кримські аеродроми вже були під контролем Російської Федерації, і той, хто цю історію розповідає, просто не знає обстановку, яка була в той момент в Криму. Якщо військові транспортники не могли зробити там посадку, то десантників можна було тільки скинути над цією територією на парашутах. Один Іл-76 може взяти максимально 126, а реально - 115 парашутистів, готових зробити стрибок, - це якщо вони т тілько з автоматами, без техніки. Вертоліт Мі-8, що летить з повними баками, - 10-12 парашутистів. Тобто таким способом можна було десантировать в Крим максимально 500-600 осіб. При цьому в той час у нас всього було три справних Іл -76, готових виконати таке завдання", - розповів Турчинов.

Він підкреслив, що відправляти українських десантників в Крим ніхто не збирався, оскільки не було достатньої кількості людей, а останні вчення на той момент проводилися в кінці 90-х.

"Я, якщо чесно, був тоді в такому стані, що міг піти на будь-яку авантюру. Я вимагав від військових: "Дайте хоч якесь рішення!" Коли в кінці лютого - початку березня почалися захоплення наших частин, я намагався сам на вертольоті вилетіти до Криму, щоб там організувати оборону одного з аеродромів. Тоді мене Аваков втримав. Він говорить на підвищених тонах: "Ну добре, тебе захоплять або зіб'ють - і чим ти країні допоможеш?" Навіть якби хлопців над Кримом не збили і вони живими приземлилися, їх просто б усіх захопили в полон...", - заявив секретар РНБО.Він підкреслив, що в такому разі Україна мала всі шанси втратити найкращих своїх бійців, яких і так було дуже мало: 500 чоловік не змогли б істотно вплинути на розстановку сил на півострові.

"Коли починаєш спокійно аналізувати ситуацію без якихось емоцій, спираючись на факти, всі ці міфи розсипаються, розкриваючи брудні політичні ігри або дешеві провокації", - підсумував він.

Турчинов представив новий закон про національну безпеку


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Олександр Турчинов розповів, коли Путін спланував повномасштабний наступ на Україну.