Рада національної безпеки і оборони доручила ініціювати арешт активів ВАТ "Газпром" в Україні і за кордоном у разі невиконання ним рішень Стокгольмського арбітражу за позовом "Нафтогазу".

Як пише прес-служба відомства, таке рішення було прийнято сьогодні на засіданні Ради нацбезпеки і оборони. За інформацією голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, Росія прагне не виконувати рішення Стокгольмського арбітражу і провокує енергетична криза в Україні, знизивши тиск в транзитному газопроводі.

"У зв'язку з цим було доручено ініціювати арешт активів ВАТ "Газпром" в Україні та за кордоном у разі невиконання ним рішень Стокгольмського арбітражу та вжити інших заходів щодо забезпечення енергетичної безпеки України і безперебійних транзитних поставок газу в Європу в умовах низьких температур", - вказується в повідомленні.

Стокгольмський арбітраж

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що "Нафтогаз України" домоглася в судовому порядку компенсації збитків від російського "Газпрому" за недотримання договору щодо поставок газу, який він зобов'язався виконувати з 1 березня 2018 року. Стокгольмський арбітраж прийняв рішення на користь української компанії.

Як підкреслив Коболєв, за останні роки закупівель блакитного палива у європейських постачальників, ще не було таких прецедентів, щоб компанія не отримала товар, за який заплатила. 1 березня "Газпром" отримав гроші від "Нафтогазу України" в рахунок оплати березневих поставок газу, але повернув їх НАК. У російській компанії також заявили, що не будуть поставляти газ в Україну.

З 2014 року "Газпром" і "Нафтогаз" судяться в Стокгольмському арбітражі через контракти на поставку природного газу з РФ в Україну і транзит газу через територію України від 2009 року.