Практично одразу після Революції Гідності численні активісти Майдану кинулися "блокувати" маєток колишнього президента-втікача Віктора Януковича. Під шумок, коли так звану народну охорону зняли, звідти любителі наживи встигли винести чимало цінних речей.

Потім приміщення та прилеглу територію перетворили на місце для екскурсій, аби всі бачили, з яким розмахом жила колишня влада. Та нещодавно власне "Межигір'я" знайшлося навіть у київського мера, Віталія Кличка. Мова йде про будинок на березі Київського моря.

Справді, за документами він придбав цю ділянку землі (майже у 10 гектарів) ще у 2011 році, але будівництво розпочалося значно пізніше. Поруч знаходиться не лише колишнє пристанище "легітимного", а й маєтки екс-прем’єра Арсенія Яценюка та бізнесмена Олександра Ярославського.

Популярні новини зараз

Пенсія в 60 дістанеться лише обраним: як зміниться мінімальний стаж вже з 2020

Фріске жива? Шепелєв випадково видав те, що приховувала родина співачки

Коханка лідера Rammstein зізналася, яким був Ліндеманн до знайомства з Лободою: "Однієї замало"

Американець показав СРСР часів Сталіна в кольорових знімках: таким бідним "совок" і уявити не могли

Показати ще

Розташовані тут, окрім будинку площею у 780 квадратних метрів також численні обслуговуючі споруди, наприклад лазня, гостьовий будинок, будинок обслуги, охорони. Також у користуванні мера дебаркадер та яхт-клуб.

Втім, згідно закону зводити тут щось ближче,ніж 100 метрів від води, категорично заборонено. Навколо палацу Кличка постійно чатують охоронці, які неохоче спілкуються із пресою і не показують посвідчення.

Сам мер також виявився небагатослівним з цього приводу. Коли його відкрито запитали навіть не звідки взяв гроші (кар'єра боксера – справа прибуткова, це і так зрозуміло),а хто дозволив будівництво, відповів розмито: "коли я купив, тут все вже було".

Жодних розслідувань ймовірного зловживання службовим становищем та порушення земельного законодавства ніхто не ініціював. Та існує версія, що Кличку суттєво допоміг свого часу його колишній заступник, котрий якраз опікувався подібними об'єктами державної власності. Місцева адміністрація заявляє: територію не контролюють, тому всі питання – до центральної влади.

Дивіться: елітне "Межигір'я" Кличка

Як повідомляв портал "Знай.ua", голова Представництва Європейського союзу в Україні Х'юг Мінгареллі наочно показав жахливу соціальну нерівність в Україні.