Розслідування фактів розкрадання, відмивання і привласнення державних коштів колишнім президентом-втікачем Віктором Януковичем і пов'язаними з ним особами було наймасштабнішим в Україні за всю історію незалежності.

Це розслідування включало обробку оперативних даних із різних інформаційних джерел та баз даних, дослідження закордонного та внутрішньодержавного руху коштів, ідентифікацію IP-адрес учасників схем та активну співпрацю з іноземними партнерами.

Про це заявив глава Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський, розповівши також про деталі розслідування.

Для відмивання коштів використовувалися найбільш ліквідні державні фінансові інструменти.

"Були використані облігації внутрішньої державної позики. З метою легалізації частина привласнених коштів була використана для придбання високоліквідних ОВДП, емітованих в доларах США, а решту коштів було розміщено на банківських депозитних", - повідомив Черкаський в інтерв'ю "Укрінформу".


"Ми відстежили зв'язку між колишніми посадовими особами та компаніями-нерезидентами. Стало зрозуміло, що зазначені "інвестиції" були нічим іншим, як раніше виведеними з України (тими ж екс-чиновниками) засобами. Потім вони вводилися в Україні з метою отримання надприбуткового і високогарантованого доходу з боку держави. В ході розслідування було підтверджено, що до зазначеної схеми залучалося понад тисячу суб'єктів господарської діяльності ", - розповів він.

Відзначається, що слідство співпрацювало з підрозділами фінансових розвідок США, Великобританії, Латвії, Естонії, Кіпру, Сейшел, Белізу, Британських Віргінських островів, Панами та інших країн.

"Особливо активно працювали з американською стороною. Зокрема, з фінансовою розвідкою (FinCen) і Федеральним бюро розслідувань (FBI). Паралельно комунікували і зараз плідно співпрацюємо з Посольством США в Україні. Вони допомогли у встановленні доларово-деномінованих операцій нерезидентів", - додав Черкаський.

Нагадаємо, що заступник Генерального прокурора Євген Єнін розповів про те, що доля конфіскованих мільярдів одіозного екс-президента Віктора Януковича трохи прояснилася. У скандального політика відібрали майже 30 мільярдів гривень, з них Україна освоїла вже дві третини.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в результаті допиту ключових свідків по справі колишнього президента-втікача Віктора Януковича спливли нові деталі його втечі. На цей раз з'ясувалися цікаві обставини "втечі до Криму".