У 2018 році Єврокомісія передбачила для України 32,5 млн євро в рамках програм секторальної бюджетної підтримки у сферах регіонального розвитку та державного управління. Відповідне рішення оголошено за підсумками перегляду портфелю проектів ЄС, повідомляє сайт Мінекономрозвитку

"Ми вдячні за допомогу, що надається ЄС для підтримки України. Але зараз треба терміново вирішити кілька питань. Насамперед, запровадити електронну реєстрацію та моніторинг проектів міжнародної допомоги, регулярне інформування Мінекономрозвитку з боку Єврокомісії про моніторинг поточної реалізації проектів і проведення нових конкурсів відбір проектів ЄС, які Єврокомісія оголошує в Брюсселі", – зазначив перший заступник голови МЕРТ Максим Нефьодов.

Повідомляється, що представники ЄС позитивно відзначили прогрес України в реалізації проектів міжнародної технічної допомоги з імплементації Угоди про асоціацію, реформи державного управління, децентралізації, інфраструктури, сільського господарства.

Разом з тим, значні проблеми виникли щодо програми підтримки реалізації Енергетичної стратегії України, однак через важливость реформи цього сектора Єврокомісія вирішила продовжити підтримку цієї програми.

"За підсумками проведення діалогу щодо подальшої підтримки ЄС учасники продовжать роботу в пріоритетних напрямках допомоги по портфелю проектів на 2018-2020 роки", – йдеться в повідомленні.

Програмний портфель допомоги ЄС Україні охоплює 17 сфер діяльності, в рамках яких підписано 235 контрактів загальною вартістю 943 млн євро. У 2017 році було надано допомогу на суму 148 млн. євро.

Раніше стало відомо, що Єврокомісія готова надати Україні новий пакет макрофінансової допомоги обсягом в 1 млрд євро, незважаючи на невиконання умов попередньої програми. Про це заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Добровскіс. За його словами, програма буде передбачати виділення 1 млрд євро двома траншами по 500 млн кожен. Остаточне схвалення програми може бути прийнято на засіданні ЄК вже наступного тижня, перший транш Україна може отримати вже на початку осені.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв європолітик розкрив нахабну брехню в законопроекті "Купуй українське".