20 червня відбулися чергові збори Асоціації платників податків України у м. Києві. На робочу зустріч представників київського бізнесу завітав відомий громадський діяч та народний депутат України Євген Рибчинський. Серед багатьох тем, що обговорювали на заході, народний депутат підняв і тему корупції та розкрадання державних коштів. В ексклюзивному інтерв’ю політик розповів про зловживання при організації та проведенні пісенного конкурсу «Євробачення-2017».

Євген Рибчинський, Григол Катамадзе (Голова Асоціації платників податків України), Павло Погиба (Голова Київського відділення Асоціації платників податків України) за дружньою бесідою...

- Євгене, вітаю Вас! Прокоментуйте, будь ласка, заяву про звільнення пана Павла Грицака з посади головного продюсера музичних і розважальних програм Національної суспільної телерадіокомпанії.

- По-перше, я не знаю, чи була зрештою задоволена заява пана Грицака щодо його звільнення. Але те, що він її написав – це правда. Написана вона була, звичайно, під тиском тих фактів, які були надані і ще надаватимуться Генеральній прокуратурі. Наразі справу передано Київській прокуратурі, яку очолює молодий, але досвідчений прокурор Роман Михайлович Говда. Наступного тижня я офіційно дам пояснення по цій справі як свідок. Нагадаю, що бюджет триденної музичної події складав понад 30 мільйонів євро, які були надані на організацію та проведення «Євробачення-2017» Кабміном, КМДА та Європейською мовною спілкою. За підрахунками фахівців, фактично 16 мільйонів євро було вкрадено через відкати, підставні фірми і виведено на швейцарські та інші офшорні рахунки. Тому скажу так, звільнення відповідальної особи – ще не перемога. Це лише проміжний етап. Фініш буде тоді, коли хоча б половину грошей реально повернуть до бюджету, коли за рахунок повернутих грошей, принаймні місто Київ, що фінансувало конкурс на рівні 200 мільйонів гривень, буде мати додаткові кошти на дороги, освітлення, на ремонт під’їздів і так далі. А людина, яка причетна до цього розкрадання, сяде у в’язницю! За великим рахунком це просто справа честі для будь-якого прокурора – виявити злочин і довести подібну справу до суду.

- Окрім пана Грицака, є підозри стосовно інших чиновників?

Популярні новини зараз

Арабська ніч: Метеорологи зафіксували в Україні новий температурний рекорд цієї осені

Зірка "МастерШеф" Ліза Глинська втратила дитину через лікарську помилку: "Довели напівмертву до пологів"

Схопив кота за шкірку - відразу з ним попрощався: чому не можна цього робити і які важкі наслідки чекають пухнастика

Роман Свічкаренко пішов від "Холостячки" Злати Огнєвіч через дружину: "У мене всередині почуття"

Показати ще

- Наскільки відомо нашій команді, підписував більшість документів заступник пана Грицака пан Біловус. Фактично, окрім цих двох осіб, ніхто прямо не причетний до злочину. Тому, я думаю, що перед судом в першу чергу постануть саме ці дві особи. А за ними, можливо, вже потягнеться ціла низка причетних до справи високопосадовців.

- Чи прийняті запобіжні заходи, щоб підозрювані не виїхали з країни?

- Фігурантам справи мають винести підозру. Це буде зроблено не раніше серпня. Вже опрацьовано дуже багато документів щодо цієї справи, і я переконаний, що ситуація, яка склалася при розслідуванні зловживань під час проведення «Євробачення» 2004 року, вже не повториться. Хочу нагадати, що тоді КРУ провело ретельну перевірку і надало докази шаленої корупції, але потім були підроблені і змінені фактично всі документи – й справу було розвалено. Впевнений, що цього разу прокуратура доведе справу до логічного кінця, якщо суспільство триматиме це питання під «громадським контролем». Бо йдеться про наші з вами гроші – гроші платників податків.