Отже, стало відомо, що Верховна Рада прийняла закон, який буде зобов'язувати спадкоємців гасити банківські кредити померлих родичів.

Тепер українці будуть виплачувати кредити за померлих родичів. Подробиці нововведення повідомляють Главновости Верховна Рада схвалила в другому читанні і в цілому закон про внесення змін у законодавство про відновлення кредитування.

Головна зміна — обов'язкове погашення банківських кредитів померлого його спадкоємцями. Відповідний закон розміщений на сайті парламенту, його автор — депутат від Блоку Петра Порошенка Михайло Довбенко.

В цілому норми закону покращують позиції банків і погіршують становище клієнтів. Зокрема, банки отримують право підвищувати ставку за діючим кредитним договором. Якщо позичальник не згоден з підвищенням ставки, йому дається 30 днів на повернення кредиту та припинення дії договору. Крім того, без згоди банку не може бути проданий предмет іпотеки, а також заставне майно у вигляді нерухомості або автомобіля. Головні нововведення стосуються поруки та прав спадкування майна померлого позичальника.

Популярні новини зараз

Go_A втратили солістку перед виступом на "Євробаченні 2021": хто замінить українську співачку

"Укрпошта" потрапила в скандал з мертвими бджолами: мільйони тіл у пакеті

Тіна Кароль розсмішила відео з сином у райському куточку: "Веня такий чудовий"

"Животик вже не приховати", - Потап показав фігуру Насті Каменських у купальнику

Показати ще

В разі невиплати по кредиту позичальником-юридичною особою, за нього повинні будуть це робити поручителі. Крім того, спадкоємці померлого позичальника тепер повинні будуть погасити його зобов'язання перед банком. Інакше банк отримує право вимагати погашення кредиту шляхом реалізації отписанного майна померлого.

Закон набирає чинності через 3 місяці з дня публікації, однак зміни в системі погашення кредитів та стягнення непогашеної заборгованості з поручителів починають діяти і на договори, які були укладені до прийняття цих змін.

При цьому адвокат Ростислав Кравець вважає, що цим законом банки відволікають увагу від численних фактів розкрадання фінустанов самими акціонерами.

Знай.іа нагадує, що нещодавно волонтерка Олена Любинецька розповіла на своєму акаунті Facebook про проблеми з похованням брата через безглузду зміни Кримінального кодексу, який набрав чинності 15 березня.