Коли Конституційний Суд визнає статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення невідповідною Конституції, Верховна Рада повинна буде оперативно внести відповідні зміни до законодавства - про це в коментарі для Знай.юа заявив народний депутат, заступник голови Комітету з питань запобігання та протидії корупції Ігор Попов.

На думку депутата, якщо виходити з чисто правових передумов, то КСУ легко прийняв би рішення про неконституційність норми «підозрюваний повинен довести відсутність своєї вини», адже вона прямо суперечить презумпції невинуватості. «Проте, навіть з урахуванням політичних обставин, ми очікуємо оцінок Конституційного суду щодо недоліків цієї статті КК. Стаття не працює, вироків по ній немає, за три роки до суду передано три справи та й ті розвалюються – сказав Попов. - Проте, проблема наявності необгрунтованих активів залишається. Оприлюднені електронні декларації викликали шок у суспільства, але, на жаль не привели до правових наслідків. Нинішні кримінальні провадження – це скоріше інструмент вибіркового тиску на політичних опонентів або економічних конкурентів».

«Ми повинні створити систему, яка дасть можливість перевірити джерела походження активів посадовців, і розслідувати справи, які містять ознаки злочинів. Для цього вже найближчим часом ми підключимо реєстр електронних декларацій до всіх інших майнових реєстрів України, та запустимо механізми автоматичної перевірки декларацій. У разі наявності розбіжностей декларантів попросять надати письмові пояснення щодо цих фактів. Якщо ж декларант не зможе пояснити причини набуття певних активів, тоді НАЗК буде надсилати інформацію до правоохоронних органів для відкриття кримінальних проваджень. Такий алгоритм повинен усунути суб’єктивний чинник та нарешті задовольнити вимоги суспільства щодо перевірки способу життя та видатків усіх посадових осіб. В той же час, конституційні права громадян не будуть порушуватися» - зауважив політик. «А сам факт наявності завеликих активів у топ-посадовців - повинен стати приводом для дослідження їх минулого на предмет можливої участі у економічних чи корупційних злочинах. За подібні злочини у нас передбачено суворе покарання» - вважає І.Попов.

Нагадаємо, що І.Попов є автором проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізму запобігання корупції