Відомий український бізнесмен Валерій Хорошковський вирішив вийти з переговорів по придбанню "Сбєрбанка".

Джерело заявляє, що бізнесмен досяг принципової домовленості з материнською структурою Сбєрбанка. Тим не менш він був змушений наприкінці січня вийти з переговорів, після того як його юристи дали свій висновок про можливі ризики, пов'язані з порушенням санкційного законодавства ЄС у випадку прямої або опосередкованої купівлі українського Ощадбанку.

"Для Хорошковського, який є резидентом Монако, питання санкцій ЄС дуже важливий, тому він вийшов з переговорів", - заявив співрозмовник.

Вихід Хорошковського з переговорів збігся за часом з відходом з банку голови правління Ігоря Юшко, який допомагав йому вести переговори. Юшко покинув банк з 1 лютого. Після відходу Юшко правління банку також залишив скарбник банку " Дмитро Золотько. В. о. голови правління банку стала Ірина Князєва.

В даний час Національний банк розглядає документи від білоруського Паритетбанка на покупку 100% акцій Ощадбанку, який був направлений йому 21 грудня 2017 року. Влітку 2017 року Паритетбанк фігурував як елемент угоди з купівлі українського банку інвестиційною компанією VP Capital, що належить білоруському IT-підприємцю Віктору Прокопене.

Валерій Хорошковський раніше очолював СБУ, митниці, був першим віце-прем'єром в уряді Миколи Азарова в 2010-2012 роки. Останні 5 років він живе в Монако.

Раніше він був власником Укрсоцбанку, а на кінець 2016 року опосередковано контролював 50% групи Inter Media Group, яка володіє телеканалом "Інтер".

Як повідомляв портал "Знай.uа" представники добровольчого руху ОУН Миколи Коханівського атакували будівлю Сбєрбанка. Вони залишили напис "Смерть Росії" і облили стіни банку фарбою.