Феєрична прес-конференція президента України показала, що гарант був явно готовий краще до питань із залу, ніж преса - до відповідей з трибуни. Ці дві реальності - журналісти, що представляють народ України, і президент, яка уособлювала владу над Україною - знову не перетнулися.

Сталося чергове шоу з статистами, яке не дало відповіді на єдине важливе питання - якщо все в Україні так добре, як про це говорить глава держави, то чому ж, чорт візьми, все в Україні так погано?

Це питання не можна відсунути "на потім" або забути. І те, що він не пролунав в "Арсеналі" - точно не вина журналістів. Просто його не було кому адресувати. Небожителі з Банкової висококваліфіковано продемонстрували відверту зневагу тим, що дійсно хвилює народ України.

І будуть продовжувати діяти в цьому ключі до тих пір, поки народ, в їх розумінні, в черговий раз не окукліться до стадії електорату, по відношенню до якого будуть використані інші сценарні заготовки, щоб влада через гру в виборні наперстки спробувала продовжити свій корупційний банкет ще на кілька років.

Але ось тільки розумна українська аудиторія навряд чи знову стане грати в ці наперстки з Банкової. Тому що живе в іншій реальності. І в цій реальності все виглядає по-іншому:

Популярні новини зараз

Сердючка увірвалася в український шоу-бізнес, Каменських і Поляковій можна починати боятися, відео

Люди опинилися в пастці аеропорту, понад 300 рейсів скасовано: подробиці

Доларова лихоманка ламає економіку України, обіцяють - 50 грн за "зелений": тривожний прогноз

Шахраї не відпускають ПриватБанк: до Нового року закуповуватися потрібно обережно

Показати ще

- в ній головнокомандуючий армією воюючою країни без найменшої тіні моральних докорів може дозволити собі відпочити на Мальдівах;

- в цій країні глава центробанку може цілеспрямовано "впустити" національну економіку сукупно на трильйон гривень, після чого просто не ходити на роботу протягом року. І за всі ці подвиги народні депутати побояться проявити принциповість і посадити такого центробанкіра до в'язниці. Вони навіть не зможуть його запросити в зал для звіту і приготуються покірно голосувати за чергового клону;

- в цій країні президент пишається тим, що зміг більше всіх своїх попередників взяти в борг у закордонних кредиторів. Це такий вид національного спорту - хто більше випросить. Просто тому що розвитком інших видів спорту займатися ніколи. Та й навіщо? Це ж доля паралімпійців - ставити олімпійські рекорди;

- в цій реальності глава держави привселюдно дуже пишається тим, що знову робить Америку великою, купуючи втридорога тепловози і пенсильванске вугіллячко. І, в тому числі від цього, в Америці за рік з'являються два мільйони нових робочих місць. А в Україні за цей же рік два мільйони працівників емігрують до Польщі. За все ще електрифікованим залізницях на стареньких електровозах місцевого виробництва;

- в цій реальності народ вже не хоче чути від влади про її боротьбу з корупцією та її фарс з антикорупційної судом. Тому що корупція - це сама суть нинішньої системи держуправління. І всі знають, що самі себе корупціонери точно не переможуть. Тому що не будуть же вони самі з собою боротися.

Я вірю в те, щоб після виборів всі ці ляльководи від влади залишаться в своєму "вчора". І їх вже не буде в нашому "завтра".

P.S. А юристам "Нафтогазу" можна видати пам'ятні знаки "За Стокгольм". 2,5 млрд доларів - саме стільки, скільки потрібно населенню на покриття субсидій за газ. Ці гроші треба витратити на енергомодернізації.