Втручання американських «партнерів» України в роботу антикорупційних органів - це не тільки зовнішнє управління, а й пряма загроза національній безпеці України. Нульовий ефект від такої «боротьби з корупцією» можна спостерігати в тих країнах, де вона вже була проведена кураторами з США. Про це в ефірі «112 Україна» заявляють народні депутати, політологи і держуправлінці. Чим може закінчитися епопея з НАБУ і САП, розбиралися журналісти телеканалу «112 Україна».

На думку політолога Костя Бондаренка, антикорупційний суд - не панацея від усіх проблем України і далеко не головний елемент в боротьбі з корупцією.

«Наші західні партнери, в першу чергу США, фактично вимагають від нас, щоб корупційна складова була вилучена з, скажімо так, президентської вертикалі. Вона завжди була прерогативою нашого інституту президентства, завжди головні корупційні потоки стікалися на Банкову. Тепер це буде не боротьба з корупцією, а спроба перехопити корупційну вертикаль і передати її під зовнішнє управління. Так, як це було зроблено в Нігерії, Румунії та тих країнах, де створювалися подібні надбудови, і боротьба з корупцією велася під диктовку «західних партнерів». Корупції менше не стало, але при цьому корупційна складова тепер знаходиться під управлінням зовнішніх структур і вилучена зі сфери впливу місцевих еліт », - пояснив політолог.

Не згоден з Костем Бондаренко народний депутат від БПП Іван Рибак, на думку якого, корупційна складова не переміститься з одного кабінету кудись за кордон.

«Насправді це буде серйозний зовнішній вплив, і воно не обов'язково повинно бути пов'язане з корупцією. Це питання впливу в принципі на кого завгодно з топ-чиновників і ТОП-управлінців, тому що, якщо під зовнішнім управлінням перебувають НАБУ і Антикорупційний суд і буде перебувати ще більша ланцюжок державних інституцій, це загроза національній безпеці України », - впевнений народний обранець.

Популярні новини зараз

Під Одесою чоловік загинув на кладовищі, трагедію бачило все село

Андрій Макаревич з "Машины времени" зізнався у коханні до Львова: "Місто-перлина"

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Олександр Лавринович, який не раз за час своєї політичної кар'єри обіймав посаду міністра юстиції, вважає, що зовнішній вплив на роботу нових антикорупційних органів частково можливо, оскільки є договори про допомогу в роботі цих не так давно створених органів.

«Є договору про допомогу в роботі, присутні фахівці зі Сполучених Штатів Америки, які допомагають в цій роботі, консультують і, очевидно, що це також впливає на роботу САП і НАБУ. Тобто вплив є », - сказав Лавринович в ефірі« 112 Україна ».

Політолог Руслан Бортник, коментуючи хід подій навколо САП, заявив, що напередодні виборів Холодницький - людина, яку призначав Шокін в епоху Байдена - сьогодні просто не потрібен в цій системі. Крім того, політолог припускає, що кандидатуру наступного глави САП можуть погоджувати з США, і це не конспірологія.

«Ми пам'ятаємо заяви самого Байдена, як він домагався зняття Шокіна, прямо шантажуючи президента України виділенням фінансової допомоги. Це ж офіційні заяви. Хоча, напевно (в Україні - Ред.) Вже не так уважно будуть слухати рекомендації Заходу, оскільки сьогодні точка зору Вашингтона, зокрема американських еліт, розділена, як мінімум, на три головних мейнстріму. Кого слухати? Який Вашингтон слухати? Лівий? Правий? Або середній? Сьогодні в Україні теж мало хто розуміє », - вважає Бортник.

У такій ситуації, припускає політолог, наступною кандидатурою буде особа, близька до президента, ставленик генпрокурора.

«Справа в тому, що особистість спеціального антикорупційного прокурора - це такий нашийник для НАБУ, який дозволяє напередодні виборів контролювати цю структуру без самого спеціального антикорупційного прокурора, який нічого не може зробити», - пояснив свою точку зору Руслан Бортник.