У понеділок, 11 червня, в Берліні зустрілися глави МЗС країн нормандської четвірки: Україна, Росія, Франції та Німеччини. Політики підняли теми розгортання миротворчої місії ООН на сході України і вперше заговорили про звільнення політв'язнів.

Про це глава українського відомства Павло Клімкін заявив під час підсумкового брифінгу.

Міністр назвав першою "доброю новиною" то, що він і його колеги знову зібралися після тривалої паузи і провели "реальну дискусію з можливістю обговорити низку питань".

Друга "хороша новина", за словами Клімкіна, полягає в тому, що на зустрічі було "реальне обговорення питань звільнення політв'язнів і заручників і формату миротворчої місії", які до цього не обговорювалися в нормандському форматі.

Глава МЗС зазначив, що міністри нормандської четвірки домовилися продовжувати спільну роботу.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць" Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Що стосується досягнення будь-яких домовленостей, Клімкін повідомив, що планується ще провести зустріч на рівні політичних директорів, після чого "ми будемо дивитися, чи буде потрібно ще одна міністерська зустріч".

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що глава України Петро Порошенко відправляє в Берлін представника Адміністрації Президента для підготовки зустрічі в Нормандські форматі на найвищому рівні. Заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв відвідає Берлін, 1 червня для переговорів з обговорення підготовки зустрічі лідерів "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція, Росія).

Україна має повне моральне право розраховувати на підтримку миротворців ООН на тимчасово окупованих територіях Донбасу, оскільки сама вже багато років поспіль бере участь в подібних місіях в різних країнах світу, і робить це практично від самого початку незалежності. Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час офіційного виступу з нагоди Міжнародного дня учасників операцій ООН з підтримання міжнародного миру та безпеки.