У четвер, 10 травня, православна церква вшановує Сімеона родича Господнього — священномученика, одного з 70-ти апостолів. Він проповідував вчення Христове, наставляв в істинах святої віри і викривав ідолослужіння. Після вбивства святого апостола Якова, першого єпископа Єрусалимського, на його місце був обраний Сімеон. У правління імператора Траяна (98-117), гонителя християн, язичники схопили святого Сімеона, який у той час був вже столітнім старцем і після довгих мук розп'яли на хресті.

Своє прізвисько Семен (Сімеон) отримав через те, що всюди на Русі вже починалася оранка. Для північних і центральних областей вона вважалася ранньою.

«Рано орати — гарні врожаї збирати», — говорили в народі. Але поспішати з посівом теж було не можна. Хліб було прийнято сіяти тільки в теплу погоду — і в теплу землю. Щоб зрозуміти, чи готова грунт прийняти зерно, на неї клали обидві руки і перевіряли, наскільки вона прогрілася. Також говорили, що орати пора, коли ліс одягається у листя.

З оранкою у звичайних селян було пов'язано безліч прислів'їв і приказок. Серед них такі: «Не лінуйся з плужком — будеш з пиріжком»; «Святий Боже орати не допоможе»; «І поїмо, і станцюємо — тільки ріллю зоремо»; «Глибше орати — більше хліба жувати». Існували й особливі прикмети. Наприклад, у південих областях до оранки полів не можна було співати, а спів поблизу полів навіть вважався гріхом.

Популярні новини зараз
Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться
Показати ще

Прикмети на Семена

Швидко біжать по небу хмари означають швидку і тривалу негоду.

Якщо весь день ллє дощ, значить, вродить жито.

Ввечері по низині стелиться туман, значить, в найближчі дні буде тепло і ясно.

Якщо вранці та ввечері небо чисте, а вдень видно купчасті хмари – ймовірні морози найближчим часом.

Якщо раніше цього дня прогримів перший грім і розспівався жайворонок – настав час польових робіт. Про це ж свідчать розпустилися листя в лісі і голоси жаб на болотах.

Якщо до цього дня на березі листочки повністю розгорнулися, значить, прийшла пора садити картоплю.

Чути крик сови – незабаром погода зміниться на гірше.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 9 травня православні християни вшановують пам'ять святої діви Глафіри Амасийської.