У цей день православна церква вшановує святого Іустина Філософа (він же Іустин Великий, Юстин Римський) — ранньохристиянського мученика. Він першим прищепив християнській релігії поняття грецької філософії і поклав початок богословського тлумачення історії. Юстин загинув, проповідуючи Святе Письмо в Римі.

На Русі на Устина (Іустина) уважно спостерігають, як сходить сонце. Якщо небо при цьому чисте, а промені безперешкодно висвітлюють поля, то вродить жито густе і стигле: «Червоний ранок на Устина — жито червоно відкрасується». Якщо ж ранок траплявся дощовим — це теж було непоганою прикметою, оскільки пророкувало добрий врожай льону і конопель. А ось город у цей день починати не варто — це могло привести до пожежі. «На Устина не городи тину», — застерігали знаючі люди.

За повір'ям, Устин (Юстин) протегує чистоті відносин і завжди стає на бік покривджених й слабких. За переказами, в цей день жінка може принародно вимагати вибачень від чоловіка за несправедливість щодо неї і чоловік буде зобов'язаний вибачитися. Якщо і після цього він підніме руку на дружину, то всі його будуть вважати пропащим і не будуть мати з ним справи.

У дівчат для цього дня були свої обряди. Якщо красуня хотіла позбутися від неприємного шанувальника, то вона зривала гілку верби і встромляла її між своїми і його слідами. Зате з коханою людиною обов'язково потрібно було провести вечір цього дня — тоді у житті буде сімейне щастя.

Приказки та прикмети на Устинів день

- Зоря пофарбована в яскраво-червоний колір – жито теж буде з червоним наливом.
- Вранці небо чисте і ясне – добре достигне жито.
- Ранкова веселка – до дощу.
- Похмурий ранок віщує хороший врожай ярих культур.
- Світанкове сонце бліде – надвечір піде дощ.
- Вітер дме з західної сторони – найближчим часом буде погіршення погоди.
- Дощ іде на Устина – буде хороший урожай конопель і льону.
- Якщо на небі хмари, але жовтці не закрили квіти, значить дощу не буде.
- У Устинів день забороняється ставити паркан, інакше може статися пожежа.

Популярні новини зараз

Оля Цибульська наважилася на несподіване разом із красунею в купальнику: "Добре, що не чути звук"

Штраф в 30-50 тисяч і суд: що загрожує українцям без Covid-сертифіката в транспорті

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук показав дорогу людину, яка 27 років йде з ним пліч-о-пліч по життю: "Люблю тебе"

Штрафи 51 тисяча гривень і техогляд за новими правилами: за що можуть забрати авто і які перевірки потрібно пройти

Показати ще

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 13 червня відзначається народне свято Веремій Розпрягальник.