Народне свято Єремій Розпрягальник відзначається 13 червня 2018 року (за старим стилем – 31 травня). В церковному календарі це дата вшанування пам'яті двох святих апостола від 70-ти Єрма (Єрмія) Далматського, єпископа і мученика Єрмия Команського.

Назва «бобовник» свято отримало за те, що в цей день прийнято саджати боби, а «розпрягальник» – за те, що якраз закінчувався посів, який розпочався місяцем раніше.

Історія свята

Єрм Далматський був одним із сімдесяти апостолів, яких Ісус обрав для проповіді. Про його життя майже немає даних. Збереглися лише загальні описи того, що він відправився в Далмацію, де успішно наставляв язичників і навертав їх у православну віру. Володів даром зцілення та пророкування. Переніс багато скорботи. Мирно помер в I столітті.

Єрмій Команський жив у Каппадокійському місті Комани в I–II століттях. У часи правління Антоніна для того, щоб стежити за виконанням наказу імператора про переслідування і покарання християн, в місто прибув сановник на ім'я Себастьян. Першим, кого він зустрів, був старець на ім'я Єрмій. Спочатку Себастьян намагався лестощами переконати християнина відректися від своєї віри і принести жертву ідолам, але зазнав невдачі. Потім він наказав піддати мученика страшним тортурам в надії зламати його волю. Але побачивши, як стійко і смиренно Єрмій переніс їх, щоб не визнавати поразки, знавіснілий сановник власною рукою відрізав голову страдника. Тіло святого Єрмія таємно поховали християни.

Традиції та обряди на Єремія

«Єремій почав, Єремій і закінчив». У цей день завершується посівна кампанія, яка почалася місяцем раніше. Особлива увага приділяється посадці бобових культур.

Популярні новини зараз

Українець поїхав на заробітки у Польщу і "випадково" спустив 800 тисяч на "нічних метеликів": "Дівчата щось підсипали"

"Паскудить в лісі?": чоловік показав відео, на якому зняв снігову людину. Мурашки по шкірі

Тоня Матвієнко загнала Арсена Мірзояна додому одним знімком: біг, як ошпарений

Касирка в АТБ "надурила" українку на 60 гривень і не помітила проблему: "На*бала і образилася"

Показати ще

У цей день прийнято займатися повсякденними справами або просто відпочивати. Люди приділяють час дому, сім'ї, влаштовують посиденьки в колі друзів чи рідних.

Щоб великий урожай зібрати, потрібно сівбу закінчити до того, як зозуля кувати почне.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 12 червня відзначається Зміїне свято. Наші предки вважали, що у цей день «змії скопчуються, йдуть поїздом на зміїне весілля».