Всесвітній день боротьби з дитячою працею (World Day Against Child Labour) встановлений Міжнародною організацією праці (МОП) і щорічно відзначається 12 червня. Ідея ввести в календар нову дату виникла після конференції з боротьби з найгіршими формами дитячої праці та міжнародної конференції з питань дитячої праці, що пройшли в Амстердамі і Осло в 1997 році.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМіжнародна організація праці (МОП) вперше провела Всесвітній день боротьби з дитячою працею в 2002 році. Його мета — привернути увагу до цієї проблеми і необхідності заходів по її ліквідації. Щороку 12 червня уряди, організації роботодавців і працівників, представники громадянського суспільства, а також мільйони людей по всьому світу об'єднують свої зусилля у боротьбі з дитячою працею.
За останніми даними, число працюючих дітей у світі, у віці від 5 до 17 років, становить 218 мільйонів, причому 73 мільйони з них працюють у небезпечних умовах. Багато з них практично не мають часу, щоб ходити в школу, а вже тим більше — грати, часто вони не отримують належного харчування і догляду.
Керуючись принципами, закріпленими в Конвенції МОП № 138 «Про мінімальний вік для прийому на роботу» (1973) та Конвенції № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо викорінення найгірших форм дитячої праці» (1999), робота Міжнародної програми з викорінення дитячої праці (ІПЕК) спрямована на досягнення ефективного його скасування.
Держави-члени МОП поставили своєю метою ліквідувати найближчим часом найгірші форми дитячої праці. Для її досягнення потрібно як розширення масштабів діяльності, так і зміцнення політичної волі.
Кровм цього, з метою підвищення інформованості та мобілізації громадськості у вирішенні проблем дитячої праці, до цього Дня у багатьох країнах світу громадськими та урядовими організаціями і установами проводяться різноманітні заходи: виставки картин, презентації сайтів, масові акції, спортивні змагання, дитячі свята, вистави, інформаційні кампанії.
Як повідомляв портал "Знай.uа", Всесвітній день дитини відзначається з 1950 року, і компанія Google в той день присвятила дудл підростаючому поколінню.