Всесвітній день боротьби з дитячою працею (World Day Against Child Labour) встановлений Міжнародною організацією праці (МОП) і щорічно відзначається 12 червня. Ідея ввести в календар нову дату виникла після конференції з боротьби з найгіршими формами дитячої праці та міжнародної конференції з питань дитячої праці, що пройшли в Амстердамі і Осло в 1997 році.

Міжнародна організація праці (МОП) вперше провела Всесвітній день боротьби з дитячою працею в 2002 році. Його мета — привернути увагу до цієї проблеми і необхідності заходів по її ліквідації. Щороку 12 червня уряди, організації роботодавців і працівників, представники громадянського суспільства, а також мільйони людей по всьому світу об'єднують свої зусилля у боротьбі з дитячою працею.

За останніми даними, число працюючих дітей у світі, у віці від 5 до 17 років, становить 218 мільйонів, причому 73 мільйони з них працюють у небезпечних умовах. Багато з них практично не мають часу, щоб ходити в школу, а вже тим більше — грати, часто вони не отримують належного харчування і догляду.

Керуючись принципами, закріпленими в Конвенції МОП № 138 «Про мінімальний вік для прийому на роботу» (1973) та Конвенції № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо викорінення найгірших форм дитячої праці» (1999), робота Міжнародної програми з викорінення дитячої праці (ІПЕК) спрямована на досягнення ефективного його скасування.

Держави-члени МОП поставили своєю метою ліквідувати найближчим часом найгірші форми дитячої праці. Для її досягнення потрібно як розширення масштабів діяльності, так і зміцнення політичної волі.

Популярні новини зараз

Жінка справила нужду на вулиці, посеред дітей і пенсіонерів, сусіди лютують: "Дивилася в очі і какала"

Фіналістка шоу "Холостяк" показала Максиму Чмерковському, що він втратив: "Здалося Анджеліна Джолі"

Співачка Мята видала правду про Тіну Кароль, підробляла на задвірках: "Твоя кар'єра триває менше"

Прихильники НКВС розстріляли 15-17 літніх хлопців у різдвяному вертепі: дітей поховали, а вбивць "сховали"

Показати ще

Кровм цього, з метою підвищення інформованості та мобілізації громадськості у вирішенні проблем дитячої праці, до цього Дня у багатьох країнах світу громадськими та урядовими організаціями і установами проводяться різноманітні заходи: виставки картин, презентації сайтів, масові акції, спортивні змагання, дитячі свята, вистави, інформаційні кампанії.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Всесвітній день дитини відзначається з 1950 року, і компанія Google в той день присвятила дудл підростаючому поколінню.