Святий апостол Варнава (St. Barnabas) належить до лику святих сімдесяти апостолів. Він народився в багатій єврейській сім'ї з роду левітів на Кіпрі, отримав добру богословську освіту в Єрусалимі, де і познайомився з Савлом, що згодом став апостолом Павлом. Первісне ім'я Варнави було Йосип. Прізвисько ж Варнава, що значить «син утіхи», він отримав за свою доброту і милосердя.

Звернувшись в християнство, Варнава був одним з перших 70 учнів Христа. Після смерті Ісуса він роздав всю свою власність і цілком присвятив себе поширенню християнства. Довгий час він супроводжував святого апостола Павла в його місіонерських подорожах, разом вони побували на Кіпрі і в Пергії, багато часу залишалися і проповідували в Антіохії. Останнє відвідування Кіпру Варнава зробив вже без Павла, куди вирушив разом зі своїм племінником Марком.

Там же на Кіпрі в місті Саламіні він і зустрів свою смерть від рук юдеїв: його вивели за ворота, забили камінням, а потім кинули на вогнище. Коли ж пізніше Марк пробрався, щоб його поховати, то виявив тіло Варнави зовсім не торкнуте вогнем. На місці поховання стали відбуватися чудеса, і воно отримало назву «Місце здоров'я», де хворі отримували зцілення. Пізніше там був зведений храм, а мощі святого були перенесені у вівтар.

Багато дослідників приписують Варнаві редагування «Послання до євреїв» апостола Павла, що цілком логічно, беручи до уваги освіту Варнави і його близькість до самого апостола. Також Варнаву вважають засновником Кіпріотської церкви.

Популярні новини зараз
Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" повідомляв про те, що народне свято Микита Гусятник відзначається 10 червня 2018 року (дата за старим стилем – 28 травня). Православна церква в цей день вшановує пам'ять преподобного Микити Халкідонського, єпископа. У народі святий отримав прізвисько Гусятник тому, що його вважають сторожем маленьких гусенят. Друга поширена назва свята – День духів полудня – присвячено істотам, що володіють надприродними силами.