14 травня 2018 року (дата за старим стилем – 1 травня) православні християни відзначають свято Єремій Запрягальник. Свято отримало назву по імені святого Ієремія — другого з чотирьох великих пророків, згаданих у Старому Завіті. Народився він у семи кілометрах від Єрусалиму, а його пророча діяльність припадала на самий бурхливий період Іудейського царства.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТрадиції на Єремія
Своє народне прізвисько святий отримав тому, що в цей час на Русі йшли найважливіші сільські роботи — оранка і засів полів. Вони були виснажливими як для хліборобів, так і для робочої худоби, і селяни просили небесної допомоги. Вони вірили, що в цей час сам пророк Ієремія запрягає свою колісницю і допомагає тим, хто звертається до нього з молитвою. Приводом для такого повір'я стало, ймовірно, співзвуччя імені святого зі словом «ярмо».
Дивилися і на прикмети. Якщо на Єреміїв (Єремія) день погож, то прибирати хліб теж належить при гарній погоді. Спостерігали за мурахами: якщо вони чисті та ситі — пшениця вродить. Для того, щоб рік був родючим, на Єремія утримувалися від того, щоб позичати — ні грошей, ні шматка хліба.
Прикмети на Єремія
- На Єремія і лінива соха в поле виїжджає.
- Якщо сонце при сході ясна, то й літо буде таким же.
- Погода весь день радує – збиральний сезон буде погожим.
- День похмурий і холодний – зима буде морозною.
- Вечірня роса – до хорошої погоди на наступний день.
- Якщо шишки на їли червоні, а на сосні зелені – прийшов термін сіяти ячмінь.
- Якщо мурахи метушилися в мурашнику, то очікується погода, яка простоїть майже місяць.
- Не можна в цей день позичати зерно, інакше врожаю не буде.
- Тим, що народилися 14 травня буде протегувати доля. Носити їм слід рубін.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що 13 травня православна церква вшановує пам'ять Якова Зеведєєва — одного з апостолів, що згадуються в Новому Завіті. Він був старшим братом Іоана Богослова. Зеведєєвими братів Якова та Івана називали по імені їх батька Зеведія. Брати разом із апостолом Петром вважалися найближчими учнями Ісуса Христа. Тільки їх Син Божий зробив свідками свого Преображення.