19 травня в народі називали по-різному: день Іова Горошника, Росенніка, Городника. Говорили, що Йов роси розпускає – дійсно, вранці часто випадала роса. Про це повідомляють ЗМІ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНамагалися саме 19 травня садити горох, гарбуз, боби і т. д. Це був вже другий посів – перший припадав на день Егорія 6 травня. Саме з тієї причини, що 19 травня сіяли горох, говорили, що настав день Іова Горошника.
Посіви 19 травня зазвичай супроводжувалися змовами, а саджали насіння на заході, щоб горобці їх не побачили і не поклювали. Часто посівними роботами 19 травня займалися жінки, оскільки вважалося, що в цьому випадку врожай буде багатим.
Відомо, що посадка гороху – захід досить складний. Намагалися 19 травня дотримуватися великої кількості правил. Так, наприклад, горох висаджували після заходу сонця, на сирій землі і при убуваючому місяці. Намагалися також враховувати вітер.
Наприклад, якщо він дув із Півночі, говорили, що горох буде жорстким. Південно-західний чи північно-західний вітер – горох буде дрібним. Аналогічним чином поступали 19 травня з насінням кукурудзи, гарбуза, бобів. Городники обов'язково звертали увагу на росу.
Якщо вона велика, то врожай буде багатим. Також роса в день 19 травня вважалася цілющою, допомагала огіркам дати хороші сходи. Тому, коли висаджували огірки, поливали їх водою зі ставка.
Народний календар на 19 травня:
Якщо на Іова багато роси, то в цьому році буде хороший урожай огірків.
Ніч тепла на Йова – прикмета до того, що огірків буде багато, а якщо вона буде холодною – чекай на неврожай
Велика роса і ясна погода 19 травня – вродять огірки
Немає роси вранці – чекай на зміну погоди
На кленах видно сережки – прикмета сповіщає про те, що можна сіяти буряки
Якщо сік капає з обламаної гілки – чекайте на ясну погоду
Оси 19 травня вибрали для споруди гнізда відкриті місця – літо буде сирим
Туман на світанку – не чекай на опади, а хмар і зовсім мало буде
Дивіться сюжет про прикмети