23 травня православні християни відзначають пам'ять Симона Кананіта (Зилота) — одного з учнів Ісуса Христа. Згідно з переказами, він проповідував у Юдеї, Єгипті та Лівії. Також є відомості про те, що апостол Симон побував і в Британії. Симон Каноніт прийняв мученицьку кончину на Чорноморському узбережжі Кавказу.

Традиції на Симонів день

День пам'яті святого Симона в народному календарі збігся з більш давнім святом — іменинами Матінки Сирої Землі. Наші предки дивилися на землю з великим благоговінням — як на годувальницю всього людства. В день іменин до неї ставилися з максимальною повагою. Селяни не бралися за плуга, борону, ні в якому разі не вбивали в землю кілки і не копали ями, щоб не порушувати її спокій. А ось пройти по землі босими ногами дуже навіть віталося — говорили, що земля може поділитися своєю силою з людиною.

У той же час день Симона вважався на Русі найкращим часом для пошуку скарбів, а також для збору лікарських рослин, у тому числі коренів. Щоб вони мали належну цілющу силу, збирати їх потрібно уміючи — в певний час, з виконанням різних обрядів. Зокрема, перед тим як йти за травами, людина повинна була ретельно вимитися і одягти чисту білизну. А деякі, особливо цінні трави, належало зривати навіть не чистими руками, а через хустки та рушники. Крім того, належало обов'язково попросити Матір Сиру Землю про благословення.

На Симона звертали особливу увагу на віники. Існувала прикмета: якщо свіжий віник, поставлений біля ліжечка дитини, швидко стає млявим, то дитині загрожувала хвороба. В цьому випадку потрібно було терміново вживати профілактичні заходи. А віник, підвішений на одвірку, міг в цей день впасти на людину, який прийшов в будинок з недобрими намірами.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин
Показати ще

Прикмети та повір'я на Симонів день

Дощ іде довго – літній сезон буде непогожим.

Купчасті хмари весь день на небі і надвечір не зникають – найближчі дні будуть сонячними і теплими.

Птахи до ранку співають – до дощу.

Якщо закріплений над вхідними дверима віник падає на того, хто увійшов – це означає, що людина прийшла з нехорошими думками.

Як повідомляв портал "Знай.uа", віруючі православного обряду в Україні 27 травня (неділя) відсвяткують День святої Трійці.