З 2010 року в Україні з'явився День вишиванки. Це свято відзначають кожен третій четвер травня і в цьому році – це 16 число.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДень вишиванки зовсім молоде свято, але його вже дуже сильно полюбили практично всі. Ще б пак: адже у нього досить цікаві традиції. З'явилося торжество в Чернівцях у 2010-му році, а після цього День вишиванки почали відзначати вже майже по всій Україні і не тільки.
Навіть світові зірки в цей день одягають вишиванки. Давайте ж дізнаємося, як з'явилося це свято, і чому стало настільки популярним.
Як з'явився День вишиванки
Ідея свята належить звичайній студентці Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. Вона ще в 2006 році запропонувала своїм одногрупникам прийти в університет в якийсь із днів у вишиванках. І вони це зробили не тільки в 2006-му році, але і після. Так і почалася традиція, яка підкорила всю Україну і величезну діаспору нашої країни.
Головною метою цього дня є збереження українських національних цінностей та їх популяризація. І потрібно погодитися, що це прекрасний варіант, який нікого ні до чого не зобов'язує, але настільки цікавий, що залучає безліч людей.
День вишиванки 2019: модні тренди
У цьому році найбільш траендовыми і модними вишиванками вважаються ті, які мають резинку на рукаві, а крім цього досить яскраву палітру кольорів: рожевий, зелений, червоний і бордовий.
Але крім цього не можна забувати, що кожен колір на вишиванці символізує щось певне. Давайте дізнаємось про це детальніше:
- Білий колір - символ невинності і оберіг від нещастя і лихого погляду.
- Червоний - символізує любов до людини, життя, енергії сонця, радості.
- Чорний колір - багатство і благополуччя.
- Зелений – жіночий колір.
- Синій колір - символ неба і води, звільнення від недуг і душевний спокій.
- Золотий або жовтий - символ меду і пшениці, благополуччя, достатку, багатства і радості.
Нагадаємо, що День вишиванки 2019 в Україні відзначатимуть 16 травня. Звичайно, в цей день бажано надіти вишиванку.