25 травня присвятили пам'яті Єпіфанія Кіпрського. Він, будучи одним із перших отців церкви, особливо люто докоряв єресі і всіляко заперечував достоїнства античної філософії та культури. Про це повідомляють ЗМІ.

Згідно з описами його життя, утворення не було різнобічним, але він здійснив багато подорожей.

Інша назва цього дня – Горобинівка - як легко здогадатися, славить таке улюблене на Русі дерево – горобину. До неї в цей день йшли дівчата, надягли найкращі свої червоні сарафани, з проханнями захистити рідні домівки від вогню.

Втім, церква більше схилялася до того, щоб про це просили Єпіфанія, а не дерева. Але горобина, особливо зростаюча біля самого будинку, в палісаднику, берегла не тільки від пожежі, але і відводила вроки, а, якщо її гілку брав той, хто заблукав у лісі, то йому повинна була тут же відкритися вірна дорога.

Популярні новини зараз
Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Пожежі влітку недобре "обіцяла" і яскрава вранішня зоря, про яку говорили, що вона "в червоному каптані".

Увага в цей день була і лататті, за якою судили про замороження – якщо є на ставку її листя, то й пора ранкових морозів минула. Одна з народних назв латаття – одолень-трава, здатна побороти і недугу, і нечисту силу. Втім, іноді з неї готували приворотне зілля.

Жовті латаття були трохи більш улюблені, бо білі, принесені в хату, могли накликати мор на домашню худобу.

Багато повір'їв було пов'язано і з іншою рослиною, на яку звертали увагу в цей день. Говорили, що, якщо на Єпіфана на ставках з'явилися листя латаття — значить, заморозків більше не буде.

Латаття на Русі називали "одолень-травою", оскільки вона, на думку селян, могла долати нечисту силу і недуги, а також володіла приворотними властивостями. А ось білі латаття приносити в дім не слід: це загрожувало загибеллю худоби.

Приказки та прикмети:

- На сході небо червоне – до сухого літа.

- Сонце на зорі у "червоному каптані" – влітку не уникнути пожеж за сухої погоди.

- На горобині багато кольору – до хорошого врожаю льону.

- Якщо на ставках на Єпіфана з'явилися листя латаття, значить слід було очікувати закінчення заморозків, але якщо їх бутони все ще були закриті, то чекали повернення морозів.

Дивіться сюжет про свята