У неділю, 26 серпня, православний світ згадує Тихона Задонського (в миру Тимофій Савелійович Соколов), церковного діяча і богослова 18 століття, який вважається найбільшим православним просвітителем свого часу. У народі цей день називали Тихон Страсний за те, що в цей день потрібно обійти будинок з іконою Божої Матері «Страсна». Так свято і поєднало у своїй назві імена святителя Тихона та іменування ікони.

Тихон Страсний 26 серпня: історія свята

Тимофій був родом із Новгородської губернії і виховувався в родині бідного псаломщика. Батько рано помер, і сім'я залишилася в бідності. В юному віці хлопчик вступив до духовного училища, а пізніше як одного з найздібніших учнів його перевели в семінарію. Після навчання, Тимофій отримав кафедру риторики, де викладав грецьку мову і богослов'я. Однак незабаром Тимофій прийняв постриг з ім'ям Тихон. У 1759 році він став архімандритом Тверського Желтикова Успенського монастиря, пізніше — єпископом Кексгольмським і Ладозьким, а потім – єпископом Воронезьким і Єлецьким.

Варто відзначити, що в першу чергу Тихін дбав про підготовку гідних пастирів, доклав багато зусиль до організації системи духовної освіти. Сам він на духовні посади намагався ставити осіб гідних. Займався він і будівництвом храмів. З відкритих джерел відомо, що єпископ Тихон мав величезний моральний вплив на суспільство. У старості, пішовши на спокій, він написав кілька духовних творів.

У 1861 році церква канонізувала Тихона Задонського завдяки численним відомостями про чудеса, які відбувалися біля його мощей.

Тихон Пристрасної 26 серпня: головні прикмети і звичаї свята

У народі Тихону молилися про умиротворення душі. Також у цей день люди обходили будинок з іконою Божої Матері «Страсна». Наші предки зазвичай влаштовувати генеральне прибирання в цей день у сараях і погребах, заговорювали сіно і зимові сховища від недоброго слова, від лихого ока і всякої нечисті.

Популярні новини зараз

День прощання із загиблою учасницею "МастерШеф" Стелою Клименко: сліз не стримати

У Польщі пожежник викрав і побив українських дітей: зламаний ніс і машина у крові

Катя Осадча показала, як годує грудьми новонародженого сина: "Несамовито худла"

Як обрати телевізор?

Показати ще

Ще на Тихона слов'яни спостерігали за вітрами, якщо вони віяли тихо — чекали вітру на кілька днів вперед, а якщо проносилися бурею — це віщувало дощовий вересень.

Крім того, в народі ходили прикмети, пов'язані з урожаєм: «Коли грибовно — так і хлібовно». Так, при великій кількості грибів у лісах можна сподіватися і на хороший урожай зерна в наступному році.