Науковці Університету в Швеції з'ясували, що найбільший метеоритний кратер в Європі, ударна структура Сільян, є середовищем існування невідомих мікроорганізмів. Дослідники вважають, що ударні кратери можуть бути місцем проживання організмів і на інших планетах. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Дослідники вивчили тріщинуваті породи на великій глибині під кратером, і виявили в них кристали карбонату кальцію і сульфідів. Аналіз хімічного складу показав, що мінерали виникли в результаті мікробної активності. Стародавні мікроорганізми виділяли і поглинали метан, а також відновлювали сульфати в сульфіди.

Кратер від величезного метеорита віком 100 тисяч років
Кратер від величезного метеорита віком 100 тисяч років

Дослідники кажуть, що мінерали виникли між 80 і 22 мільйонами років тому. Це свідчить про тривале існування мікробів, які жили 300 мільйонів років після падіння метеорита. Живі мікроорганізми оселилися в кратері, коли температура розплавлених порід стала оптимальною для виживання.

Величезне місце удару стало стало ідеальним для виживання, адже органічні речовини поширилися територією всього кратера.

Популярні новини зараз

Віктор Павлік розчулив кадрами з маленьким сином без Каті Репяхової: татусь зі стажем

Українці не можуть отримати сертифікат, необхідний для виїзду за кордон: у міністерстві пояснили причини

Заміжня Оля Цибульська заговорила про курортний роман: "Вже горить"

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Показати ще

місячні кратери
місячні кратери

Кратеру Сільян вже близько 400 мільйонів років. Знаходиться він на території сучасної Швеції. Його діаметр становить понад 50 кілометрів.

Нагадаємо, розчинився в космосі: апарат NASA безслідно зник на темній стороні Місяця.

Як повідомляв портал Знай.uа, NASA представила два скафандра для місячної місії "Артеміда", в якій візьмуть участь чоловік і жінка.

Також портал Знай.uа писав, що інженер NASA Девід Бернс придумав концепцію двигуна, який дозволяє космічному кораблю досягати 99 відсотків швидкості світла.