У четвер, 29 березня, (16 березня за старим стилем) за народним календарем відзначається Саввін день, але серед православних селян свято частіше називається Візковим днем. Відзначається, що в церковному календарі в цю дату шанують пам'ять святого Савіна Ермопольського, загиблого мученика за християнську віру в 3 столітті н.е. Так, від його імені і дано найменування цього дня.

У народі день прозвали Візковим, оскільки увага приділялася підготовці возів до теплого сезону. Як раз сходив сніг із доріг, а сильні вітри сушили бруд. Селяни не могли пересуватися по землі на санях, зате з допомогою возів легко осилювали шлях.

Як відомо, на Савін (Саввін) день треба було присвятити день возу — оглянути його, зміцнити колеса, приладити голоблі. У народі так і казали: «На Саввіна сані покинь, воза посунь». Санний шлях до цього часу вже повністю руйнувався, пора було пересідати на річний транспорт.

Крім цього говорили: «Крути — не крути, зима, морозь — не морозь, а весна вже увійшла в свої права». На Саввіна бігли струмки, навіть якщо не було сонця, — така тепла погода встановлювалася на вулиці. Вважалося, що якщо у цей день тепло, то і вся весна буде теплою.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина після розриву з Олександром Еллертом різко перейшла на українську: "Мовний режим"

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Розлучений Дзідзьо погарнішав на очах і розповів Каті Осадчій усе: про колишню Slavia - ні слова

Ольга Фреймут похвалилася люксовим автомобілем, мріяла з дитинства: "Одна на все місто"

Показати ще

Нагадаємо, що в 2018 цьому році православні віруючі відзначатимуть головне християнське свято – 8 квітня. Здавна це свято вважається найголовнішим для всіх християн світу – його встановили на честь воскресіння Ісуса Христа.

Великдень – це офіційний вихідний, але якщо вам потрібно працювати в цей день, в цьому немає нічого страшного. Головне, виконуйте свою роботу сумлінно. Займатися домашньою роботою в цей день також можна, але підходячи до прибирання або іншому заняттю розумно.

раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в 2018 році українці останній раз не прийшли на роботу 8 березня і відпочивали у понеділок (якщо святкова дата була в суботу або неділю). Принаймні, такі нововведення, які пропонуються в законопроекті Інституту національної пам'яті. Так, у квітні українці на честь Великодня відпочиватимуть три дні поспіль – з 7 по 9 число.