Серед усіх зникомих видів тварин і рослин на Землі пів мільйона — комахи. Їх вимирання може мати катастрофічні наслідки для людства. Основний чинник вимирання — виснаження і знищення довкілля, за ними слідують різноманітні забруднювачі.

Нове дослідження на цю тему оприлюднене в авторитетному журналі Conservation Biology, пише AFP

Педро Кардосо, біолог з Фінського музею природної історії і провідний автор оглядового дослідження висловив своє занепокоєння подіями, що відбуваються

Зникнення комах ми втрачаємо набагато більше, ніж види. Багато видів комах є життєво важливими постачальниками незамінних послуг, включаючи запилення, колообіг поживних речовин та боротьбу зі шкідниками. - сказав дослідник Кардосо

Популярні новини зараз

У Львові підліток з двома подружками розважався на даху, - екстремальні кадри

У мережі розкрили підлу схему Приватбанку та показали, як на українців оформлюють "вічні" кредити

Колишня Балана перетворилася на Тіну Кароль і залишила інтригуюче послання

Сині кити - ще квіточки, ця гра може коштувати життя вашій дитині, відео

Показати ще

вимирання комах, інфографіка ТСН.ua.

вимирання комах, інфографіка ТСН.ua.

Минулого року дослідники приголомшили результатами першого глобального наукового огляду скорочення популяцій комах: понад 40% видів комах поступово зникають у всьому світі, а третина видів перебуває на межі повної загибелі. За словами авторів огляду, загальна кількість комах щорічно знижується на 2,5%. Якщо так триватиме і далі, комахи взагалі зникнуть.

 

Вимирання комах – ймовірно, лише частина так званого шостого масового вимирання. Масовим вимиранням зазвичай вважається втрата приблизно 75% усіх видів, що існують на Землі, протягом невеликого у геологічному розумінні проміжку часу – він має бути меншим ніж 2,8 млн років. Наразі визначається 5 таких великих періодів. Проте останнім часом точиться усе більше розмов про те, що ще один, шостий період масового вимирання, уже розпочався. При цьому, він перший, спричинений людиною.


Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше в піраміді Хеопса фахівцям вдалося виявити таємну кімнату. Вона була наповнена стародавніми посудинами, сувоями з пергаменту та іншими цінними артефактами.

Також "Знай.ua" писав, що в Україні можуть зникнути назавжди цигарки. У Верховну Раду внесли новий законопроект