Жителям Віттенуму в Західній Австралії дали час до 31 серпня, щоб зібратися та виїхати після того, як було визначено, що цей район більше ніколи не буде безпечним для проживання.

Цю новину оприлюднили на порталі «DailyStar»

Жителям Віттенуму, Пілбара, на заході країни, було наказано виїхати до 31 серпня, інакше їм загрожує примусове виселення відповідно до Закону про закриття Віттенуму.

Тисячі сімей стікалися до цього району з 1943 року, коли вперше почався видобуток блакитного азбесту. Це до того, як хтось зрозумів, що токсична речовина повільно вбиває людей.

Шахту Wittenoom було закрито у 1966 році, як через її збитковість, так і через проблеми зі здоров'ям. Наступного року видобуток азбесту було заборонено.

Популярні новини зараз
"На Росію чекає повторення катастрофи": афонський старець передбачив потужну подію для України Пенсії в Україні зростуть: хто отримає додаткові 2000 гривень Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Понад 2000 робітників і мешканців померли до цього від вдихання смертоносних волокон (приблизно кожна десята людина).

Видобуток азбесту було заборонено ще 1967 року
Видобуток азбесту було заборонено ще 1967 року

Дослідження показують, що принаймні чверть людей, які працювали в шахті, зрештою помирають.

У 2006 році уряд Західної Австралії оголосив, що офіційний статус Віттенуму як міста буде анульовано, що було підтверджено у червні 2007 року.

Враховуючи, що повітря залишається токсичним до цього дня, його прибрали з офіційних карток та дорожніх знаків, а будівлі знесли, звалища засипали, і територію відключили від національної мережі.

Незважаючи на всі зусилля влади, в цьому районі залишилося три мільйони тонн азбестових відходів.

Повне закриття об'єкта було зупинено протестами мешканців, яких було всього чотири в 2017 році, три в 2018 році і два в 2020 році. Лише одна жінка Лорейн Томас лишається там сьогодні.

Як раніше повідомляв портал "Знай", дивні факти показують, що легендарна Грета Тунберг – мандрівниця у часі.