Соціальні мережі по-різному впливають на людей, з одного боку, це може викликати почуття страху та втрату ідентичності, але з іншого – це також чудовий інструмент для саморозвитку та просування послуг.
Ведучі програми "З понеділка" Катерина Мацюпа та Ліза Цареградська поділилися своїми думками про роль соціальних мереж у житті сучасної людини. Єлизавета Цареградська зазначає, що коли ми ділимося своїм життям у соціальних мережах, ми просто обираємо певну перспективу, з якої це робити. Вона згадує свої підліткові роки, коли спостерігала за іншими в соціальних мережах і намагалася наслідувати їх.

Мобільний. Фото з інтернету
Мобільний. Фото з інтернету

І сьогодні ситуація схожа. Кожен з нас живе в інформаційній бульбашці і підлаштовується під її правила та тренди. Цареградська вважає, що немає нічого поганого в тому, щоб у соцмережах показувати лише одну сторону свого життя, але цілісної картини людини не існує.

"Я розумію, що соціальна мережа певної людини не дає мені можливості знати її справді. Тому що я зустрічалася, спілкувалася в реальному житті й знаю, яка ця людина, маю якесь своє враження. А от соціальні сторінки дуже часто, або ж у більшості, не відображають реального стану справ взагалі. І це навіть не стосується того, який саме контент поширюється. Це може бути щось тямуще, але це просто не про цю людину. І от тому мене дуже сильно дратує це як задум, як концепція" - повідомляє ведуча.

Катерина Мацупа додає, що це явище називається "Фреймінг" і показує лише частину реальності. Якщо людина не намагається щось приховати, це може бути ненавмисно, або це може бути свідомо розроблена стратегія.

Популярні новини зараз
З 1 січня 2025 року отримуватимуть надбавку до пенсії: кому зі стареньких пощастить Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"
Показати ще

"Ми обговорювали з Оксаною Полонською, що навмисний фреймінг — це, наприклад, приховати те, що був викачаний жир з області живота. І подати це так, що начебто людина просто дуже добре харчується, багато тренується тощо" - розповідає Катерина.

Однак Мацюпа зазначає, що соціальні мережі також можуть запропонувати багато переваг. Для вас, як для здорового тренера, це можливість продемонструвати свої професійні навички, створити пости з корисною інформацією та залучити нових клієнтів.

Значок Instagram: скрін з відео
Значок Instagram: скрін з відео

Соціальні мережі також можуть заохотити до самовдосконалення. Наприклад, Катерина розповідає, що колись покращити знання української мови їй допомогли саме соцмережі.

Доступ до Інтернету. Фото: скрін youtube
Доступ до Інтернету. Фото: скрін youtube

Ще в школі вона почала пробувати писати. Тому при публікації статей я регулярно перевіряла словники та правила орфографії.

"Я пам’ятаю, коли я готувалася до диктанту, здається, в 9 класі, я в якийсь момент помітила, що через те, що я пишу щось регулярно у соцмережах, я трішечки краще знаю цю тему. І ще більше я в цьому впевнилася в 11 класі, коли я готувалася вже до ЗНО" - додає ведуча.

Нагадаємо, бездомний товстун кіт Крошик став зіркою інтернету.

Інтернет подорожчає, а якість погіршає, з чим це пов'язано- детальніше на Знай.ua.

Раніше ми повідомляли, youtube розширив свої функції батьківського контролю і на підлітків.