Японія планує створити перший у світі суперкомп'ютер "дзета-класу", який буде працювати на швидкостях zetaFLOPS. Це новий рівень обчислювальної потужності, розроблений для підтримки наукових інновацій. Новий суперкомп'ютер, який отримав попередню назву Fugaku Next, замінить нинішній суперкомп'ютер Fugaku.

Fugaku був найшвидшим у світі до 2022 року, коли його обійшов американський суперкомп'ютер Frontier. Хоча Fugaku тепер на четвертому місці, він все ще є символом технологічного прогресу для Японії.

Японія знову назвала Південні Курили "незаконно окупованими" Фото: GLOBAL LOOK PRESS
Японія знову назвала Південні Курили "незаконно окупованими" Фото: GLOBAL LOOK PRESS

Fugaku Next буде створюватися компаніями RIKEN і Fujitsu, які вже працювали над Fugaku. Новий суперкомп'ютер, ймовірно, використовуватиме компоненти від Fujitsu, що забезпечить сумісність між обома машинами.

Однак створення суперкомп'ютера дзета-класу є великою задачею через необхідність енергоефективності. Для його роботи знадобиться стільки ж енергії, скільки виробляють 21 атомна електростанція.

Популярні новини зараз
Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати "Київстар" безпрецедентно підвищує ціни: за що лупитимуть більше Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Енергетики, скріншот: YouTube
Енергетики, скріншот: YouTube

Японія виділила 29 мільйонів доларів на перший рік розробки Fugaku Next, а загальний бюджет може досягти 761 мільйона доларів. Планується завершити проект до 2030 року, зробивши Fugaku Next найпотужнішим суперкомп'ютером у світі.

Нагадаємо, "Біжи, або...": тисячі геймерів вже затестили потенційний хіт від Valve "Deadlock"

Раніше ми писали про те, що де можна отримати гроші просто за переїзд: країни з бонусами для нових мешканців

Крім того, Знай.ua повідомляв, машини "спілкуватимуться" і рятуватимуть тисячі життів від ДТП: США впроваджує нову технологію