Смородина потребує догляду не лише навесні, а й після збирання останніх ягід з куща. Саме від цього залежатиме щедрий урожай ви отримаєте наступного літа.

Після того, як кущі перестали плодоносити, потрібно обрізати листя на гілках із самого низу. Листя не повинно торкатися землі, щоб не заразитись певними хворобами.

Чорна смородина, скріншот: YouTube
Чорна смородина, скріншот: YouTube

Переважно на верхніх гілках часто селиться попелиця: вона проявляється характерними плямами.

Щоб більше не бачити її на смородині, слід після збирання ягід підрізати гілки на 10-15 сантиметрів. Оптимально залишити 4-5 молодих та міцних пагонів.

Популярні новини зараз
Гроші більше не сховаєш: влада отримала дані про рахунки українців Мобілізують через помилку: що треба знати перед візитом до ТЦК Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати
Показати ще

Обов'язково слід позбутися хворих або пошкоджених паростків, адже вони вже не народжуватимуть, але можуть стати джерелом хвороб та приманкою для шкідників. Краще обрізати і старі гілки.

Чорна смородина, скріншот: YouTube
Чорна смородина, скріншот: YouTube

Після обрізання кущів необхідно обприскати їх від можливих шкідників та хвороб. Для цього знадобиться сечовина. Просто розчиніть 300 г речовини у 10 літрах води. Дієвим засобом у цій ситуації буде і 1% розчин бордоської речовини. Оздоблення можна повторити навесні.

При вирощуванні ягід не можна забувати про правильне добриво. Якщо смородині понад 3 роки, рекомендується підгодувати її фосфорно-калійними речовинами.

Смородина, скріншот: YouTube
Смородина, скріншот: YouTube

Гарний вибір – взяти суперфосфат. Треба 2 столові ложки речовини розчинити в гарячій воді, потім внести ще 1 столову ложку сульфат калію. Все це якісно розбавляємо водою, щоб вийшло цебро розчину. Такого обсягу буде достатньо на 1 кущ смородини. Перед підживленням не забуваємо підлити його водою.

Нагадаємо, що на городі купа справ: що треба зробити з грядками у вересні, інакше залишитеся без урожаю.

Раніше ми повідомляли, що коренева система буде міцною, а потім малина завалить плодами: як підготувати кущі до зими.