Ріпчаста цибуля, що провокує у багатьох, якщо не у всіх, рясна сльозотеча має дуже складний хімічний склад.

Вся справа в особливій речовині, що виділяється при розрізанні цибулини і розчиняється в сльозах людини та воді. Фермент дратує слизову оболонку очей і носа.

Цибуля. Фото: скрін youtube
Цибуля. Фото: скрін youtube

Печіння в очах і сльози нікому не подобаються, тому деякі навіть відмовляються нарізати цибулю або взагалі вживати її. Однак маленькі кулінарні секрети допоможуть зробити це, не промовивши ні сльозинки.

Зберігання цибулі, фото agromarket
Зберігання цибулі, фото agromarket

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Є кілька дійсно ефективних та доступних способів. Один із найпопулярніших - охолодити цибулину. Її можна помістити в холодильник на 30 хвилин або в морозильну камеру на 10 хвилин. Якщо немає часу на очікування, можна просто обполіскувати цибулю та ніж холодною водою. Завдяки цьому знижується виділення газу, який таки провокує сльози.

Також можна одягнути спецзахист – щільні окуляри та дихати лише ротом. Кулінари ще діляться методом із використанням воску. Потрібно підпалити свічку поруч із місцем, де ріжеться цибуля. Гарячий віск нейтралізуватиме газ.

Дівчина плаче, фото: Getty Images
Дівчина плаче, фото: Getty Images

І ще один спосіб – під час нарізування жувати жуйку. Цей процес також допомагає зменшити вплив газу на слизову.

Нагадаємо про ідеальне поєднання: що таке "іжирний манікюр" і як зробити цей трендовий дизайн осені.

Раніше ми повідомляли, що подивіться на свої руки, яка сором: 3 простих способу відучити себе гризти нігті.